Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 30-09-2005, 15:08
arisa22 arisa22 is offline
Junior member

Smile cursuri de fotografie

Buna ziua tuturor,

Ma intereseaza niste cursuri intensive de fotografie in bucuresti...cand spun intensive ma refer la durata de maxim o luna. E urgent

Va multumesc
Reply With Quote

Old 01-10-2005, 15:22
BlindGirl's Avatar
BlindGirl BlindGirl is offline
Member

Nu am auzit de curs de foto de o luna durata.. eu de asta de la Dalles stiu ... dar dureaza putin mai mult.. nu stiu exact acum daca se mai face si daca e deja inceput.. poate te bagi pe ultima luna.. daca ai talent.. chiar nu stiu daca e obligatoriu sa faci in timpul pe care il dau el acolo.. trebuie sa te interesezi.
http://www.updalles.ro/page.php?p=0&s=0&c=16

Lumina Buna!

Later edit: am dat un mic search pe net si am mai gasit:
Universitatea Po****ra Dalles (http://www.updalles.ro) - prof. Dumitru Mociornita
Casa Studentilor (http://www.ccs.ro) - prof. Emilian Urse
Scoala Po****ra de Arta (http://www.spab.go.ro) - prof. Paul Agarici

.. merita sa te duci sau sa scrii cate un mail si sa dai un telefon... poate gasesti undeva ce vrei..

ce ma distreaza problema siteului ca nu poti scrie po pu lar legat... baga stelute unde i se pare un cuvant mai piparat

Last edited by BlindGirl; 01-10-2005 at 15:31..
Reply With Quote
Old 01-10-2005, 16:49
marianio marianio is offline
Junior member

Re: cursuri de fotografie

Quote:
Originally posted by arisa22
Buna ziua tuturor,

Ma intereseaza niste cursuri intensive de fotografie in bucuresti...cand spun intensive ma refer la durata de maxim o luna. E urgent

Va multumesc
Sa ne intelegem; tu vrei sa inveti fotografie intr-o luna?
Reply With Quote
Old 01-10-2005, 17:30
BlindGirl's Avatar
BlindGirl BlindGirl is offline
Member

poate stie, are portofoliu dar n-are patalama la mana si trebe o diploma ceva.. desi e ciudat...

Last edited by BlindGirl; 01-10-2005 at 17:33..
Reply With Quote
Old 11-10-2005, 16:20
aegis's Avatar
aegis aegis is offline
Junior member

eu as face un curs de ......3 luni sa zicem....da sa ies de acolo narcis virgiliu sau ..... dinu lazar?
ce zici narcis, am nevoie de mai mult de 3 luni? :P
Old 12-10-2005, 06:31
kork's Avatar
kork kork is offline
Senior member

Nu va recomand cursul lui Agarici...
Reply With Quote
Old 01-10-2007, 21:56
monoceros monoceros is offline
Junior member

Ok, atunci ce curs foto, acreditat de ministerul invatamantului, recomandati ???
Si eu sunt curios
Reply With Quote
Old 10-04-2009, 11:20
zazza zazza is offline
Junior member

hei! un curs prin suceava nu stiti?
Reply With Quote
Old 10-04-2009, 14:31
freestate's Avatar
freestate freestate is offline
Senior member

Strict parere personala

Un curs foto nu te invata efectiv fotografie, un curs foto te indruma, te ajuta, nu-ti da mura'n gura fotorafia. Nu ai nici o sansa sa iesi un fotograf bun doar cu un curs foto. Pentru a deveni un fotograf bun trebuie sa faci poze, sa iesi, sa experimentezi, sa cunosti alti fotografi, sa treaca ani etc.

Iar faza cu "nu recomand un anumit curs sau profesor" mi se pare cam aiurea. Ok, nu ti-a placut tie, nu ti se potriveste, dar sunt convins ca alte persoane sunt foarte multumite de acel curs, de acel profesor.

Si eu tin cursuri foto in Ploiesti. Sunt persoane multumite, sunt persoane care se lasa de curs, probabil nemultumite. Ideea este ca nu am nici o sansa sa multumesc pe toata lumea, mai ales ca si eu sunt cam incepator. Totusi cred ca un astfel de curs iti ofera prieteni in domeniu, ture foto, expozitii etc. Toate astea te fac sa acumulezi experienta, iar experienta este cam cea mai importanta.

Cat despre acea diploma, eu nu cred ca o diploma te face fotograf. Am avut ceva oferte de angajare ca fotograf in diverse locuri si nimeni nu m-a intrebat de o diploma in domeniu, toti au cerut poze. Si daca astea sunt ok, cui ii pasa de diploma? In schimb daca faci poze proaste, poti sa ai o mie de diplome.. tot degeaba.

Am fost si eu la diferite cursuri, mai bune, mai slabe, dar toate au fost ok. Poti evolua din orice, atat timp cat esti capabil sa evoluezi.

p.s. Nu stiu nimic de cursuri in Suceava.

Cele bune si nu uitati ca mi-am spus doar parerea personala.

dM
Reply With Quote
Old 18-05-2009, 11:41
petru2ioan petru2ioan is offline
Junior member

De curand am gasit un curs de arta fotografica la "scoala de arta", profesor Mihaela Agarici. Uite aici linkul.
Si eu sunt in cautarea unui curs bun de fotografie, iar acesta este foarte aproape de casa mea si intentionez sa ma inscriu si eu (e pe la mijlocul distantei dintre tineretului si unirii). Stiti ceva despre el?
Later edit: Dintre aceasta scoala de arta, sala Dalles si casa studentilor ce curs imi recomandati (am 14 ani si jumatate si odata cu trecerea la dslr vreau sa fac primul meu curs foto)

Last edited by petru2ioan; 18-05-2009 at 11:51..
Reply With Quote
Old 29-09-2009, 21:42
visor2009 visor2009 is offline
Junior member

ai spus ca faci si tu cursuri?

sunt din ploiesti si as fi interesat sa fac si eu unul.astept detalii de la tine
Reply With Quote
Old 30-09-2009, 00:06
Mirce@ Mirce@ is offline
Member

Salut. Un curs intensiv de fotografie gasiti aici: www.avantajconsulting.ro

Eu il recomand totusi pe cel de la casa de cultura a studentilor Preoteasa care dureaza 9 luni
Reply With Quote
Old 30-09-2009, 09:03
freestate's Avatar
freestate freestate is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by visor2009 View Post
sunt din ploiesti si as fi interesat sa fac si eu unul.astept detalii de la tine
"Detaliile de la mine" le poţi obţine cu un clic aici: http://www.escamonde.ro/atelier_foto/curs_foto.html

dM
Reply With Quote
Old 29-09-2011, 13:20
squidmediaro squidmediaro is offline
Junior member

Cursuri de fotografie, cinematografie si televiziune - Ploiesti

SMA Studio Foto Ploiesti organizeaza cursuri de fotografie, cinematografie si televiziune teoretice si practice pentru cei ce vor sa-si dezvolte un hobby dar si pentru cei ce doresc sa urmeze o cariera in domeniu. Cursurile vor fi structurate in 12 module de cate 2 ore, pentru incepatori si respectiv 3 ore pentru avansati, ce se vor desfasura in decursul a 3 luni un modul saptamanal.

Atat cursurile de fotografie cat si cele de cinematografie includ cate doua module de procesare digitala a fotografiilor si respectiv a filmelor, utilizand produse Adobe (Adobe Photoshop Elements, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Adobe Premiere, Adobe After Effects) sau Windows Movie Maker.

Cursurile se desfasoara la sediul Squid Media Advertising din Ploiesti unde aveti acces la toate echipamentele din studio. Limita minima de varsta este de 12 ani pentru cursurile de fotografie si de 14 ani pentru cursurile de cinematografie.

Cursurile sunt sustinute de:
  • Bratila Loredana absolventa a Universitatii Hyperion, Facultatea de Arte sectiunea Cinematografie, Fotografie, Media (Imagine de Film si TV)
  • Filoneanu Mihai absolvent al Universitatii Hyperion, Facultatea de Arte sectiunea Cinematografie, Fotografie, Media (Imagine de Film si TV)

Mai mult informatii despre descrierea cursurilor, preturi, recomandari bibliografice si tehnice gasiti pe siteul www.squid.ro
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules