Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 23-11-2009, 20:36
Daniela Toma's Avatar
Daniela Toma Daniela Toma is offline
Senior member

Expozitie de fotografie

Expozitie de fotografie – Frumusetea gestului marunt

Pentru ca se apropie Sarbatorile de Iarna, pentru ca dorim sa aducem un strop de bucurie in sufletele unor copii, pentru care bucuriile vin mai rar, organizam aceasta expozitie.
Ne-am oprit la copiii din Centrul de plasament Piticot din comuna Domnesti, Ilfov.
Toate incasarile din vinzarea fotografiilor noastre vor fi donate acestui centru, copiilor de acolo. Ei sint copii nu stiu sa ceara, dar stiu sa se bucure cu adevarat de cel mai marunt gest de afectiune si solidaritate. Merita sa incercam ... pentru zimbetul lor de bucurie... un zimbet sincer de copil, atita tot, dar va intrebam poate fi ceva mai frumos, poate exista o rasplata mai mare?
Veniti alaturi de noi sa le oferim un Craciun fericit!

Pentru amanuntele privitoare la participarea la expozitie (pe care contam cu incredere cunoscindu-va) consultati blogul expozitiei:

http://frumuseteagestuluimarunt.blogspot.com/

Last edited by Daniela Toma; 09-12-2009 at 17:21..
Reply With Quote

Old 23-11-2009, 21:10
dannyb's Avatar
dannyb dannyb is offline
Senior member

am incercat, dar nu merge !
ceva nu e OK !
Reply With Quote
Old 23-11-2009, 21:15
Daniela Toma's Avatar
Daniela Toma Daniela Toma is offline
Senior member

acum merge

Last edited by Daniela Toma; 23-11-2009 at 21:20..
Reply With Quote
Old 24-11-2009, 05:37
Ildicam's Avatar
Ildicam Ildicam is offline
Member

Frumoasa initiativa...sa fie cu succes si bucurii pentru copii (mici si mari, deopotriva)!
Reply With Quote
Old 24-11-2009, 12:31
stefan_foto's Avatar
stefan_foto stefan_foto is offline
Senior member

Asteptam sa se inscrie cat mai multi pasionati de fotografie din toate colturile Tarii si nu numai.
Punem mana de la mana si incercam sa aducem prin prisma fotografiei o raza de lumina si caldura acestor copii.
Am incercat sa facem ca pretul pentru printuri sa fie cat mai accesibil pentru fiecare buzunar, este o suma simbolica dar adunate la un numar mare speram noi la 300 de fotografii se va face o suma frumusica de care se vor bucura acesti copii.

Va multumesc!
Stefan.
Reply With Quote
Old 25-11-2009, 16:30
ileana_bt's Avatar
ileana_bt ileana_bt is offline
Senior member

Frumos gest! Multa bafta! Sper sa se inscrie cat mai multi participanti!
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 06:19
chriss
Guest

bafta multa, sa adunati cat mai multe(i)!
daca as rascoli, as gasi poate si eu ceva sa va trimit..
problema mea este ca nu am timp sa prelucrez in format mare originalele...
s-ar incumeta cineva sa preia originalele sa le dea "culoare" ..si sa se foloseasca de ele?
as putea in w-e sa sortez cateva imagini!
toate cele bune!
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 09:48
Adi Popa Adi Popa is offline
Senior member

sigur ca da chriss, oricine nu stie, sau poate nu are timp sa transforme imaginile in format tif, poate sa trimita imaginile jpeg, pe formatul cel mai mare pe adresa de mail afisata pe blog si o sa se gaseasca cineva care se la prelucreze!

Ne-am bucura foarte mult daca ai putea sa trimiti macar o imagine (cu cat mai multe ca atat mai bine).

Last edited by Adi Popa; 26-11-2009 at 21:36..
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 11:13
asterisc's Avatar
asterisc asterisc is offline
Member

Criza tata, criza mare!

In timpul saptamanii de obicei lumea lucreaza, si foarte putini au ca job fotografia!

Speram ca in weekend sa se ingroase randurile
Old 26-11-2009, 11:56
nashul nashul is offline
Senior member

de ce sa dau eu 20 de lei ca sa imi folosesti imaginea..cind foarte bine imi poti da tu 20 de lei ca sa o trimit..nu ?
daca am chef de acte caritabile..prefer sa le fac in numele meu personal.dar din dar se face rai, aveti dreptate..dar experienta mi-a aratat ca dar din dar se face si vilutza.
si unde mai pui ca cei 5 "fotografi" jurizanti nu cred ca au in spate o vasta experienta fotografica pentru a putea decide o astfel de selectie.de ce nu va duceti fiecare si dati copiilor ce au nevoie, de ce trebuie musai sa iesi in fatza, sa arati ce mare si tare esti, ce om caritabil poti fi.Fazele astea mi se par de tot rahatu.sincer
toate bune.
------------------
takumar 50mm, f1.8, m42
danubia 135mm, f2.8, m42
carl zeiss jena 135mm, f4, m42
pentax 18-55mm, kit
nikkor 28-105mm, 18-200mm, 70-300mm, 50mm, 16mm
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 12:44
stefan_foto's Avatar
stefan_foto stefan_foto is offline
Senior member

Sa iti raspund cu aceeasi moneda?...
Neaahhh...m-am sictirit de mari "revolutionari" ca voi, ce aveti impresia ca lumea incepe cu numele vostru si se termina tot acolo. ( RAHAT )

Mai exista si alte palete cromatice inafara de maro.
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 16:16
chriss
Guest

desigur, fiecare e indreptatit sa vada lucrurile cum va considera de cuviinta!
deasemenea oricare-i va fi atitudinea, va fi numai si numai de acceptat si nimic mai mult!
multzam Adi voi incerca sa trimit cateva originale in w-e, nu am vreme ..deh ce sa fac!?
daca poti lasa-mi un nr. de telefon pe pm sau cum vei dori si te contactez!
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 20:09
decebal's Avatar
decebal decebal is offline
Senior member

Referitor la utilizarea imaginii si a datelor personale am si eu obiectiile mele... Si nu fiindcă as fi celebru, ci în calitate de "simplu cetătean... Dar nu cred că, dacă depun banii pentru măcar un print si nu-mi dau adresa, mă trage cineva de manecă si nu-mi printeaza poza...
Cu 20 de lei greu găsesti o spălătorie auto care să-ti facă interior+exterior...
Un pol... Ce-i un pol?... L-as da pe stradă, unui cersetor, dar stiu eu sigur ca nu i-l dijmuieste cineva?...
Iar dacă-si plăteste cineva juma' de metru de termopan din polul meu, e păcatul meu?! Nu!... e al ăluia de mi-a furat polul!... Eu l-am dat cu inima curată, dorm linistit...
Sunt mai multe puncte perfectibile in regulamentul ăla, dar, chiar dac-ar fi perfect, tot ar mai fi loc de întors pentru cei de rea credintă...
Cât despre jurizări, am cam văzut ce-nseamnă juriul la concursurile foto... cam ca o brigadă de arbitrii din prima noastră ligă de fotbal... Nu există decizie, oricât de absurdă, pe care un juriu foto (sau o brigadă de arbitrii de fotbal) să nu o poată justifica... Asa că, până la urmă, orice juriu e la fel de bun ca altul, după părerea mea...
E drept că e o bomboană dulce să scrii la siviu că ai făcut parte din jurii foto... Chiar asa!... Mi-au venit dracii!... Io de ce nu-s în juriu?!... Ai?!...
Viata merge înainte si belelele curge (sic), fie că suntem veseli, fie că suntem încrâncenati! De ce să nu fim veseli?...
Înteleg că nu-i o expozitie de artisti cu fitze, înteleg că oricine e binevenit, asa că hai să fim mai relaxati!... Cui nu-i place, nu se bagă... Eu nu m-am hotărât, încă...
Aferim!
Reply With Quote
Old 26-11-2009, 20:48
Florian Raducanu's Avatar
Florian Raducanu Florian Raducanu is offline
Senior member

20ron pentru un print format A3, caserat si cu passpartout si agatatoare....este oare mult!?
Eu nu cred ca-i mult
Old 27-11-2009, 05:04
Ildicam's Avatar
Ildicam Ildicam is offline
Member

Decebal, tocmai am citit ce ne-ai scris...nu vreau sa ma cert cu tine...ai, in mare masura, dreptate
Un singur lucru nu inteleg, de ce vrei, dom'le in juriu?!? (participarea e benevola si) adevaratii "profitori" sint cei care nu sint (nici macar) in juriu,...parol!
Eu ma pregatesc de pe acum pentru reusita...o sper cu gindul la un zimbet sincer si minunat! ... ca singura recunoastere ce mi-o doresc...
Va multumesc!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules