Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 639 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1034 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1039 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1511 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1516 Problema bizara - Galeria Foto
Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2010, 09:35
D.T.P D.T.P is offline
Junior member

Unhappy Problema bizara

De cateva zile am observat ceva ciudat in legatura cu niste poze.
- bag cardul aparatului foto intr-un adaptor care intra in usb;
- copiez pozele, 500-800.

Problema este ca unele din poze sunt copiate gresit, pe card sunt ok. Daca repet copierea, tot alte poze sunt defecte. Am incercat pe ambele harduri sa le copiez dar degeaba. Aceasi treaba o patesc si daca copiez pozele de pe dvd-uri, la fel si daca mut/copiez dintr-un loc in altul. Pe calculatorul celalalt n-am intampinat absolut nicio problema.

Exemplu de poza prost copiata. http://www.mygarage.ro/attachments/p...010-161546.jpg

Recent am instalat Adobe Photoshop Elements 9. Aproximativ de cand am trecut pe versiunea noua (de la v7 la v9) intampin problema asta.

Am postat aici in speranta ca ma va ajuta cineva, problema fiind legata de fotografii. Daca am postat intr-un loc gresit rog un moderator sa mute threadul. Multumesc

Last edited by D.T.P; 11-10-2010 at 09:40..
Reply With Quote

Old 11-10-2010, 14:26
marian_radu's Avatar
marian_radu marian_radu is offline
Senior member

Eu cred ca iti crapa cardul. Am patit-o si eu cu unul, acum vreo 3-4 ani
Old 11-10-2010, 19:55
D.T.P D.T.P is offline
Junior member

Nu are treaba cardul. Pozele de pe el sunt ok. Cand efectuez copieri/mutari e problema (nu neaparat de pe card), oricum am rezolvat :-? cred...
PSE 9 era de vina. Momentan merge bine. Inca astept o explicatie, daca stie cineva...
Reply With Quote
Old 15-10-2010, 08:03
Catalin.F's Avatar
Catalin.F Catalin.F is offline
Senior member

Aceiasi problema am patit-o cu primul Canon 40d, schimbat 3 feluri de carduri incepand de la Lexar pana la Sandisk Ultra; pe toate facea la fel: din 30-50 de foto trase, 1-3 ieseau cam ca ale tale (pe aparat mi le afisa normal, fara aberatii).
Am dat mail la Canon SUA (era luat de acolo, din SUA), au analizat problema si l-am expediat inapoi la BH, de unde mi-au trimis altul.
Reply With Quote
Old 15-10-2010, 08:26
decebal's Avatar
decebal decebal is offline
Senior member

Eu am avut o problema de genul asta, la un moment dat. Pe vremea aia doar stergeam pozele de pe card, inainte de a iesi la pozat. De cand formatez cardul, inainte de fiecare utilizare, n-am mai avut aceasta problema.
Reply With Quote
Old 17-10-2010, 20:45
D.T.P D.T.P is offline
Junior member

Iar imi face figuri . Maine reinstalez windowsul. Si daca efectuez o copiere de poze de pe partitia F pe C cateva poze sunt dezastru :|.
Reply With Quote
Old 17-10-2010, 20:47
Catalin.F's Avatar
Catalin.F Catalin.F is offline
Senior member

Stai ca m-ai pierdut; iti face figuri doar cand copiezi de pe o partitie pe alta, sau si cand copiezi de pe card pe hard ?
Reply With Quote
Old 18-10-2010, 09:09
D.T.P D.T.P is offline
Junior member

Oricum copiez, dintr-un folder in altu', de pe o partitie pe alta, de pe card in pc sau de pe dvd in pc, tot apar probleme . Azi o sa reinstalez windowsul, revin .
Reply With Quote
Old 22-10-2010, 19:55
D.T.P D.T.P is offline
Junior member

Am revenit. De cateva zile de cand am reinstalat sistemul de operare nu a mai dat rateuri. O sa mai efectuez niste copieri din cand in cand. Nu ma pot juca cu pozele de la nunti .
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules