Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-02-2012, 22:30
claudia_h2 claudia_h2 is offline
Junior member

Smile caut FOTOGRAF si VIDEOGRAF

Cuplu franco-roman, cautam FOTOGRAF si VIDEOGRAF seriosi si dispusi sa se deplaseze in strainatate pt. nunta noastra care va avea loc in septembrie 2012 pe o insula de lux. Bugetul limitat nu ne permite sa platim serviciile foto/video, (organizam nunta in strainatate, desi bugetul e limitat- doar pt ca viitorul mire este francez.... atat...), insa va oferim in schimb biletele de avion dus-intors plus cazarea timp de 3 zile pt a petrece un week-end (adica a2-a si a 3-a zi imediat dupa nunta) intr-o destinatie de lux (pe o insula). Aceasta experienta va poate ajuta de asemenea si pt completarea portofoliului cu fotografii ale unor peisaje de vis care atrag atentia prin unicitatea lor: culoarea apei de un turcoaz impecabil spre exemplu…. Multumesc. Adresa de mail la care-mi puteti scrie: claudia_h2@yahoo.com
Reply With Quote

Old 14-02-2012, 03:23
stefan_foto's Avatar
stefan_foto stefan_foto is offline
Senior member

))))

Ce gluma proasta!
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 04:13
Junior member

eu zic sa vorbesti in dreptul tau.... chiar nu vad sensul comentariului tau, tu te-auzi ce spui?? si cine esti tu sa pui eticheta de "gluma proasta"? de unde stii?? ai stat de vorba cu mine pe privat si ti-am dovedit neseriozitate sau m-am tzinut de "glume proaste"? eu doar am propus, nu am dat cu parul...nu am obligat pe nimeni sa accepte! si nici nu vreau sa se-nteleaga ca-mi bat joc de munca fotografului care va accepta sa lucreze "gratis" pt ca nu va fi chiar gratis: biletele de avion plus cazarea pe 3 nopti ma vor aduce undeva in jur de 800euro.. si nu vorbesc prostii...chiar astea-s preturile pe insula asta...in fine...

aaa...Sau ti se pare de fapt prea frumos ca sa fie adevarat si d-aia ai zis ceea ce ai zis?!)) si de ce nu ar fi adevarat? crezi ca-i arde cuiva de "glume proaste" de genul asta? ce castig glumind cu asa ceva?)) zi-mi CE castig???

(si tot tu ai ca motto: "Nu incerca sa intelegi ceea ce nu cunosti"=))) asta da ironie. eu zic sa aplici conceptia asta
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 13:10
stefan_foto's Avatar
Senior member

Daca la o asemenea nuta scumpa cum te lauzi, tu vrei sa chemi un fotograf gratis + cameraman....suna a bataie de joc.

In fine...nu mai zic nimic pentru mine tot o gluma proasta ramane si atat. Am dreptul sa imi sustin parerea.

PS: Acum pe "criza", bag de seama ca cei care se ocupa cu nunti, botezuri or sa lucreze pe o ciorba si un loc unde sa puna capu jos.
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 14:17
Junior member

vorbesti sa nu te ia somnu' si debordezi de proasta educatie pt ca m-ai jignit fara sa ma cunosti si fara sa cunosti situatia insasi. Fac nunta acolo pt ca de-acolo este EL!!!!!!!! pricepi??????? dar faptul ca el are norocul sa se fi nascut intr-un loc deosebit de frumos si de scump, asta nu implica ca trebuie sa fie obligatoriu si bogat! ca uite ca nu e! ca daca era, atunci "nu mai faceam glume proaste", ci plateam mii de euro un fotograf! mai gandeste si tu inainte sa deschizi gura pt ca ceea ce explic eu aici, puteai sa gandesti si tu ca nu e complicat deloc! tu insa sari la jigniri ieftine...! intr-adevar, inainte sa-l cunosc pe el..si eu credeam ca in TOATE tzarile dezvoltate, oamenii sunt TOTI bogati si ca nu duc lipsa de nimic si etc. Dar uite ca nu e deloc asa, iar tu sa ma scutesti cu dispretzul tau fatza de cei care nu-si permit sa plateasca fotograful mai mult de 800euro. tu cam cat ceri pe fotografiile de nunta? eu ofer 800euro sub forma unei calatorii frumoase de 3 zile; nu ma astept ca "oferta" mea sa incante pe oricine...dar hai sa ramanem constienti ca mai sunt si oameni carora le-ar face placere un week-end gratis pe o insula de lux, oferind la schimb niste fotografii.... ca drept dovada: am primit cateva raspunsuri pe mail de la oameni carora nici prin cap nu le-a trecut ceea ce debitezi tu aici, ba chiar tot ei mi-au multumit pt propunerea asta de colaborare.

ce atata te tii de capul meu sa ma convingi ca oferta mea e o "gluma proasta"?? materialistule! vezi-ti d-ale tale (daca ai...); CU sau FARA parerile tale urate, eu tot nu o sa am bani de fotograf+videograf, deci lasa-ma in pace ca in definitiv nu ti-am cerut nimic tzie personal!!

Esti prea sigur pe tine la doar 23 de ani ai tai....chiar crezi ca le stii pe toate si ca ai dreptate in toate?
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 14:36
Junior member

Quote:
Originally Posted by stefan_foto View Post
Daca la o asemenea nuta scumpa cum te lauzi, tu vrei sa chemi un fotograf gratis + cameraman....suna a bataie de joc.

In fine...nu mai zic nimic pentru mine tot o gluma proasta ramane si atat. Am dreptul sa imi sustin parerea.

PS: Acum pe "criza", bag de seama ca cei care se ocupa cu nunti, botezuri or sa lucreze pe o ciorba si un loc unde sa puna capu jos.

3 fraze ai scris si 3 ineptzii si rautatzi ai scos:

1) "Daca la o asemenea nuta scumpa cum te lauzi..." ---> nu m-am LAUDAT nici o clipa cu vreo nunta scumpa; de unde esti atat de sigur ca va fi scumpa???? aa..doar pt ca va fi pe o insula de LUX?))) dar vaiii, ce usor te lasi prostit de aparentze...cum ai auzit de "insula de lux", cum ti s-au aprins beculetzele (beculetzele rautatii); uite ca nu ai dreptate (nici nu aveai CUM sa ai dreptate de altfel...pt simpul fapt ca nu cunosti NIMIC despre nunta mea, in schimb vorbesti...): insula e de vis, intr-adevar, dar asta nu implica nunta de zeci de mii de euro; te poti casatori ieftin si in tzari/insule "de lux".

2) "Am dreptul sa imi sustin parerea.". ----> ai dreptul, intradevar (din nefericire..), dar nu confunda lucrurile: a avea dreptul sa-ti exprimi o idee nu inseamna a avea dreptul sa si jignesti; iar daca nu esti capabil sa-ti exprimi parerea fara sa jignesti, atunci nu-ti mai exprima nici o parere... pt ca nu ai nici un drept sa-mi caracterizezi nunta (sau orice are legatura cu ea) - ca fiind proasta sau "gluma proasta"...

3) "Acum pe "criza", bag de seama ca cei care se ocupa cu nunti, botezuri or sa lucreze pe o ciorba si un loc unde sa puna capu jos" ----> aici ai dat dovada de o prostie si de o invidie de n-am cuvinte. deci tu chiar nu ai inteles NIMICCCCCC; si totusi sa stii ca nu-ti trebuie multa inteligentza ca sa intelegi ca cel/cea care a acceptat deja oferta asta - nu a acceptat-o in nici un caz pt motivele enumerate de tine; nu de alta, dar are ce manca si are si "unde sa puna capul jos", adica are si casa; esti de no comment...

chiar nu era cazul sa se ajunga pana aici... gestul tau a fost unul foarte urat... pacat ca ai atata rautate in tine; chiar crezi ca propunerea mea "de schimb" (fotografii contra un week-end pt cei care apreciaza calatoriile) este o nedreptate? chiar am depasit orice limita propunand asa ceva? o sa vezi tu cand o sa-ti vina randul sa te-nsori ca vei negocia si tu in stanga si-n dreapta, altfel nu poti iesi dintr-o nunta decat cu credit la banca pe 10 ani...
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 14:56
stefan_foto's Avatar
Senior member

Ce de detalii!...

Eu nu fac poze la nunti,botezuri si inmormantari! Si in onorariul fotografului(Photographers fee) - de regula nu este inclusa ssi cazare, transport..etc, daca ai pretentii de fotografii de calitate la o nunta. Sau iti iei un aparat compact il rogi pe un prieten sa filmeze si sa faca niste poze cu el si ai scapat ieftin.

Fotograful si cameramanul nu vin la nunta si zic hopa am ajuns hai sa vedem ce iese, decat daca sunt niste amatori care vor sa faca doar bisnita si nu ii intereseaza evenimentul pentru care s-au deplasat.

Cand vi si faci reclama cu week de lux si faptul ca isi fac ei niste imagini de portofoliu e clar ca la asta te gandeai, niste amatori.

Daca nu sti ce implica fotografierea unui evenimen mai bine citesti, te interesezi si dupa deschizi gura. Nu a fost nici un fel de rautate sau jignire din partea mea ci doar un raspuns la oferta ta care mie unu imi pare in continuare o gluma proasta si nimik mai mult.

Mult succes in viata!

PS: daca sti sa cauti sunt curios cum ai facut tu calculu ca din 86 pana in prezent au trecut doar 23 ani.(e mai simplu sa te uiti la o descriere care nu se update-aza automat, dar fara sa vezi si anul care este mentionat tot acolo! )
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 15:50
Junior member

Quote:
Ce de detalii!...

Eu nu fac poze la nunti,botezuri si inmormantari! Si in onorariul fotografului(Photographers fee) - de regula nu este inclusa ssi cazare, transport..etc, daca ai pretentii de fotografii de calitate la o nunta. Sau iti iei un aparat compact il rogi pe un prieten sa filmeze si sa faca niste poze cu el si ai scapat ieftin.

Fotograful si cameramanul nu vin la nunta si zic hopa am ajuns hai sa vedem ce iese, decat daca sunt niste amatori care vor sa faca doar bisnita si nu ii intereseaza evenimentul pentru care s-au deplasat.

Daca nu sti ce implica fotografierea unui evenimen mai bine citesti, te interesezi si dupa deschizi gura. Nu a fost nici un fel de rautate sau jignire din partea mea ci doar un raspuns la oferta ta care mie unu imi pare in continuare o gluma proasta si nimik mai mult.

Mult succes in viata!

PS: daca sti sa cauti sunt curios cum ai facut tu calculu ca din 86 pana in prezent au trecut doar 23 ani.(e mai simplu sa te uiti la o descriere care nu se update-aza automat, dar fara sa vezi si anul care este mentionat tot acolo! )

hai ca incepi sa ma scarbesti cu debitarile tale; NIMIC din ce spui nu e coerent. mesajul meu ti s-a parut detaliat zici?? pai este detaliat, intr-adevar? de ce? din 2 motive: 1)pt ca am avut CE detalia...adica am avut argumente...nu ca tine care trantesti rautatzi si pa; si 2)pt ca nici eu n-am minte multa si stau la schimbul asta ieftin de replici cu tine...asta ca si cand am avea CE dezabate; adica ce te freaca pe tine grija in definitiv?? vrei tu neaparat sa negociezi onorariul fotografului meu??? atunci iti dau adresa lui de mail ca sa vorbesti direct cu el si sa-i spui lui cum sa faca ca sa se-mbogateasca dupa nunta mea=)))))))=)))

"Eu nu fac poze la nunti,botezuri si inmormantari"---------> serios? atunci ce cautzi sa te bagi in seama? ce cauza nobila aperi tu cu atata indarjire??

"Si in onorariul fotografului(Photographers fee) - de regula nu este inclusa ssi cazare, transport..etc," -------------> "Photographers fee" zici??? ma faci sa rad! iti plac cuvintele mari, a?)) eu vorbesc la perfectie 4 limbi straine (da, ma laud de data asta! na...), dar n-am nici o ambitie de a exprima vreun cuvintzel in vreo alta limba decat romana atunci cand stau de vorba cu un ROMAN! chiar intelesesem ce inseamna "onorariu", nu trebuia sa-mi traduci cu "fee" pt ca-s romanca totusi....
Cat despre "regula" de care zici ("de regula...bla, bla, bla), ai face bine sa-ti vezi lungul nasului si sa ramai constient ca REGULILE nu le faci tu si nici o alta persoana care nu are legatura directa cu fotograful insusi; adica numai fotograful cu care voi colabora va fi in masura sa-mi precizeze reguli...
e de observat ca-ti cam place sa te bagi unde nu te priveste si sa faci tu munca altora...ia-o mai usor pt ca vei ajunge sa te obosesti facand tu totul in locul celorlalti....macar de ai fi platit pt "munca" ta....ca tot esti materialist si suficient de mandru incat sa nu accepti sa faci si tu cateva fotografii in schimbul unui week-end intr-o destinatie frumoasa...

"Cand vi si faci reclama cu week de lux si faptul ca isi fac ei niste imagini de portofoliu e clar ca la asta te gandeai, niste amatori." -----> ce faci, Fane? iar vorbesti cu toata convingerea fara sa cunosti?? de ce esti tu atat de convins ca m-am referit la amatori? de ce e atat de "CLAR"? vai, dar te invidiez: pt tine toate-s clare, evidente si logice in viatza... as vrea sa fiu si eu ca tine)))))) uite ca nu m-am referit la amatori pt ca am PRETENTZII de poze frumoase daca tot platesc cei 800 de euro despre care ziceam in mesajul anterior.... Pai daca de 800 de euro nu pot avea poze frumoase, atunci de cat mama dracu' trebuie sa platesc pt niste...poze??? 2mii de euro ajung? =)))) hai ca traiesti in lumea ta si nu ai habar de nimic cand vine vorba de bani... tu crezi ca banii pica din cer? tu cam cat ai plati un fotograf?? (vorba vine...sa nu te puna dracu' sa-mi raspunzi la intrebare pt ca nu ma intereseaza am vrut doar sa-ti dau "tema de gandit" ))

"Daca nu sti ce implica fotografierea unui evenimen mai bine citesti, te interesezi si dupa deschizi gura." ----> hai sictir! atat! STIU ce implica fotografierea unui eveniment; si mai stiu si ca nu am BANI sa depasesc 800de euro doar pt poze! dar tu? tu ce mai stii in afara de a-ti da aiurea cu parerea ta umila? dumnezeule, cred ca in viatza mea nu am scris atat de mult pe internet:O!! uite si tu cat timp am pierdut; tu in schimb vad ca 3mii de mesaje numa' pe site-ul asta; mai inchide si tu calculatorul din cand in cand...mai exact cand nu ai nimic de zis spre exemplu...

"Nu a fost nici un fel de rautate sau jignire din partea mea ci doar un raspuns la oferta ta " ------> serios? un "raspuns" la oferta mea? si care e raspunsul ca ma cert cu tine de-o ora si tot n-am inteles mai mult decat ca oferta mea e bataie de joc si atat? "raspuns" se numeste ceea ce am primit eu pe mail de la cei interesati; nu debitarile tale! confunzi grav!

"daca sti sa cauti sunt curios cum ai facut tu calculu ca din 86 pana in prezent au trecut doar 23 ani." ----------> asta a pus capac si mi-a confirmat inca o data cu cine am de-a face! may baiatule, tu chiar crezi ca ma intereseaza care-ti e adevarata varsta? am facut si eu un clik pe profilul tau de pe site-ul asta sau nici nu mai stiu unde am vazut varsta si atat! ce naiv esti daca tu chiar crezi ca ma interesezi atat de mult, incat sa fac CERCETARI despre tine....bibliografia ta=)))) si 2-3 ani in plus sau in minus nu-i tot aia, "batrane"? deci ca sa vezi pana unde te duce minte sa mergi....pana si la faza cu varsta ta m-ai corectat, asta spune totul despre tine.

hai pace ca mai am si altceva de facut...

PS: eu nu cunosc pe nimeni cu un caracter atat de acid ca al tau.....esti ciudat rau... in continuare iti zic ca nu m-ai facut sa-mi regret cu nimic "oferta" nu am facut nimic rau! nu am dat in cap nimanui! sunt altii care fac rele in lumea asta....nu eu...
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 16:02
Dumitru Drinovan's Avatar
Dumitru Drinovan Dumitru Drinovan is offline
Senior member

Singurul motiv pentru care ma bag in discutia asta este doar sa precizez niste aspecte care pot fi neplacute atunci cand ele devin realitate, la momentul bilantului, pentru ca am senzatia ca sunt usoare necunoasteri de abordare de ambele parti, adica intre beneficiar si executant. Nu la cazul in speta caci nu am cunoastere si nici nu mai intereseaza, ci in general cand se pun la punct asemenea actiuni serioase.
Nu ma refer cu nimic la mica neintelegere din corespondenta de mai sus.

Pe scurt:

1. la ce se asteapta beneficiarul.
Poze de calitate (rezonabila) facute cu gust si entuziasm, din abundenta ca sa ai de unde alege mai tarziu. E un eveniment minunat in viata fiecaruia si ca atare trebuie si tratat.
Partea de video, intra in aceeasi categorie.
Oamenii care se ocupa de asta trebuie sa aiba o tinuta morala si estetica remarcabile, nu isi permite nimeni "erori" ca in ziua nuntii sa n-ai ce-ti trebuie de la echipament impecabil tehnic si baterii incarcate la o tinuta vestimentara corespunzatoare.
Costurile sunt nu numai biletele de avion si camera de hotel. De regula pe asemenea insule taxele sunt de 25-40 %
deci la 2 nopti sa zicem valoarea camerei de 400 dolari mai adaugati 70-75 de om. Adaugati taxi-urile de la aeroport si inapoi la aeroport.
Apoi artistii foto + video mananca si ei la restaurantul hotelului ca nu o sa se duca la un expres pe plaja. Se mai adauga 100-150 de om. Am vazut mic dejunuri de 40-50 dolari pe insule.
Procesarea imaginilor si editarea video sunt procese de durata si de obicei se ajunge la un conflict caci multi nuntasi vor sa ia imagini cu ei direct de la "sursa". In fine.

2. Ce se asteapta fotograful/videograful.

In prima zi calatoreste si deci este oboseala drumului, etc. Cara cu el ce are nevoie, camere, lentile, lumini, baterii, umbrele, blende. Ajuns la destinatie, trebuie sa mearga la locatie sa stie pe ce drum calca a doua zi, cum abordeaza tehnic problema, cum are distribuite luminile care si ce scenariu are.
Ia notite si isi pregateste mental cum va executa a doua zi lucrarea.
A doua zi e nunta. Depinzand de scenariu, evenimentul dureaza cel putin 10 ore cu toate procedurile puse cap la cap. In timpul asta partea tehnica trebuie sa meraga impecabil caci momentele unice sunt ... unice.
Nu exista scuze.
Pe la miezul noptii se termina petrecerea si oamenii (foto-video) se retrag in camera/camerele de hotel unde urmeaza o mica editare la munca facuta, reevaluare si stocarea imaginilor. Asta mai ia 2-3 ore usor. Deci la culcare pe la 3 dimineata.
A treia zi daca se pot trezi mai devreme, oamenii/eroii nostri mai au vreo 2 ore sa fotografieze valurile sau ce-o fi de interes dar sa si ajunga in timp util la aeroport pentru intoarcerea acasa.
Va doresc casa de piatra si realizarea dorintelor, incepand cu poze de calitate si filmare de calitate la eveniment.
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 16:09
Junior member

Quote:
Originally Posted by Dumitru Drinovan View Post
Singurul motiv pentru care ma bag in discutia asta este doar sa precizez niste aspecte care pot fi neplacute atunci cand ele devin realitate, la momentul bilantului, pentru ca am senzatia ca sunt usoare necunoasteri de abordare de ambele parti, adica intre beneficiar si executant. Nu la cazul in speta caci nu am cunoastere si nici nu mai intereseaza, ci in general cand se pun la punct asemenea actiuni serioase.
Nu ma refer cu nimic la mica neintelegere din corespondenta de mai sus.

Pe scurt:

1. la ce se asteapta beneficiarul.
Poze de calitate (rezonabila) facute cu gust si entuziasm, din abundenta ca sa ai de unde alege mai tarziu. E un eveniment minunat in viata fiecaruia si ca atare trebuie si tratat.
Partea de video, intra in aceeasi categorie.
Oamenii care se ocupa de asta trebuie sa aiba o tinuta morala si estetica remarcabile, nu isi permite nimeni "erori" ca in ziua nuntii sa n-ai ce-ti trebuie de la echipament impecabil tehnic si baterii incarcate la o tinuta vestimentara corespunzatoare.
Costurile sunt nu numai biletele de avion si camera de hotel. De regula pe asemenea insule taxele sunt de 25-40 %
deci la 2 nopti sa zicem valoarea camerei de 400 dolari mai adaugati 70-75 de om. Adaugati taxi-urile de la aeroport si inapoi la aeroport.
Apoi artistii foto + video mananca si ei la restaurantul hotelului ca nu o sa se duca la un expres pe plaja. Se mai adauga 100-150 de om. Am vazut mic dejunuri de 40-50 dolari pe insule.
Procesarea imaginilor si editarea video sunt procese de durata si de obicei se ajunge la un conflict caci multi nuntasi vor sa ia imagini cu ei direct de la "sursa". In fine.

2. Ce se asteapta fotograful/videograful.

In prima zi calatoreste si deci este oboseala drumului, etc. Cara cu el ce are nevoie, camere, lentile, lumini, baterii, umbrele, blende. Ajuns la destinatie, trebuie sa mearga la locatie sa stie pe ce drum calca a doua zi, cum abordeaza tehnic problema, cum are distribuite luminile care si ce scenariu are.
Ia notite si isi pregateste mental cum va executa a doua zi lucrarea.
A doua zi e nunta. Depinzand de scenariu, evenimentul dureaza cel putin 10 ore cu toate procedurile puse cap la cap. In timpul asta partea tehnica trebuie sa meraga impecabil caci momentele unice sunt ... unice.
Nu exista scuze.
Pe la miezul noptii se termina petrecerea si oamenii (foto-video) se retrag in camera/camerele de hotel unde urmeaza o mica editare la munca facuta, reevaluare si stocarea imaginilor. Asta mai ia 2-3 ore usor. Deci la culcare pe la 3 dimineata.
A treia zi daca se pot trezi mai devreme, oamenii/eroii nostri mai au vreo 2 ore sa fotografieze valurile sau ce-o fi de interes dar sa si ajunga in timp util la aeroport pentru intoarcerea acasa.
Va doresc casa de piatra si realizarea dorintelor, incepand cu poze de calitate si filmare de calitate la eveniment.

Iti multumesc frumos pt comentariul PERTINENT si din care am ce invatza; chiar acum il iau cu copy+paste si-l pun "de-o parte" ca sa-l analizez mai bine cand o sa am timp...

Multumesc mult; apreciez.
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 16:28
Junior member

si adaug:

Cat despre taxele suplimentare despre care ai mentionat - stiu, sunt constienta de ele, doar ca nu am vrut sa intru intr-atatea detalii: vreau sa rasplatesc cumva fotograful pt ceea ce va face pt mine, iar pt asta nu-i voi spune chiar in detaliu fiecare cheltuiala pe care o voi avea pt el pt ca nu vreau sa-i "scot ochii", nu e cazul... am promis sa suport toate cheltuielile fotografului si videografului si asa voi face, chiar daca sunt constienta ca o sa ajung la niste sume imense; pe de alta parte insa, apreciez ca m-ai avertizat si cu acest detaliu, stiu foarte bine ca mi-ai zis asta cu cele mai bune intentii; ca de altfel, intreg mesajul tau denota ca ai vrut sa ma ajuti explicandu-mi frumos aspectele acelea. chiar apreciez pt ca nu le cunosteam chiar pe toate. Aaa..cat despre "prima zi", "a2-a zi", etc.... poate ca nu m-am exprimat eu prea clar (detaliile le dau de fapt doar celor interesati - pe mail/pe privat, nu aici...), insa fotograful va avea 2 zile ALE LUI; eu am zis de 3 zile in total pt ca-mi imaginam ca fotograful va veni chiar in ziua nuntii))) dar dupa ce am citit mesajul tau, am realizat ca de fapt trebuie sa vina - asa cum bine ai spus - cu o zi inainte de nunta; pur si simplu nu m-am gandit...mi-a scapat..imi pare rau....dar noroc ca mi-ai deschis tu ochii, merci Daca mai ai si alte sfaturi pt mine, imi poti scrie pe mail...daca vrei....

Multumesc mult.
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 17:07
stefan_foto's Avatar
Senior member

Alo gara! ia-o usurel tata ca te pierzi pe drum.

Te cred ca esti isterica(sau in termeni populari NEFERICITA!)
Daca iti permiti sa ma iei cu fane si hai sictir! Probabil ca una din "piti" -ca tot sunt pline plaiurile mioritice ale centurii.

Ar trebuii sa inveti sa respecti meseriile celorlalti si nu sa le iei ca si can totul ti se cuvine si numai blondul tau are dreptate.

Eu cred ca ai un mare ecou in creieras dar totusi putina diplomatie nu strica( o sa o deprinzi tu pe parcurs ).

M gandesc sa nu ajungi un fel de udrea ca ne-am cam saturate de dastea!

Cat despre omul care se tot scuza pentru tot ceea ce debiteaza sti cum se spune! Daca ai o problema se rezolva usor exista si alte meserii care trateaza bolilea astea.

Tupeul sau mai bine zis prostia nu este o arma pentru cel ce o folosestie ci un lucru pe care il deprinde si se asterne frumos in carecterul deja imbacsit de gunoaiele si scursurile societatii.

Banuiesc ca la Valoarea! Ta! nici nu se pune problema altfel.

Asa ca Fane te saluta! pe limba ta (munca de jos) pe care am regasit-o in almanahele! dumitale.

PS: Munca de jos nu este o rusine! dar poart-o cu mandrie!
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 17:09
Junior member

Quote:
Alo gara! ia-o usurel tata ca te pierzi pe drum.

Te cred ca esti isterica(sau in termeni populari NEFERICITA!)
Daca iti permiti sa ma iei cu fane si hai sictir! Probabil ca una din "piti" -ca tot sunt pline plaiurile mioritice ale centurii.

Ar trebuii sa inveti sa respecti meseriile celorlalti si nu sa le iei ca si can totul ti se cuvine si numai blondul tau are dreptate.

Eu cred ca ai un mare ecou in creieras dar totusi putina diplomatie nu strica( o sa o deprinzi tu pe parcurs ).

M gandesc sa nu ajungi un fel de udrea ca ne-am cam saturate de dastea!

Cat despre omul care se tot scuza pentru tot ceea ce debiteaza sti cum se spune! Daca ai o problema se rezolva usor exista si alte meserii care trateaza bolilea astea.

Tupeul sau mai bine zis prostia nu este o arma pentru cel ce o folosestie ci un lucru pe care il deprinde si se asterne frumos in carecterul deja imbacsit de gunoaiele si scursurile societatii.

Banuiesc ca la Valoarea! Ta! nici nu se pune problema altfel.

Asa ca Fane te saluta! pe limba ta (munca de jos) pe care am regasit-o in almanahele! dumitale.

PS: Munca de jos nu este o rusine! dar poart-o cu mandrie!

iar esti prost.... dar oara pana unde? pana cand? tu chiar n-ai limite. asa ca repet, de data asta cu mai multa convingere decat in postul anterior: hai sictir
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 17:12
stefan_foto's Avatar
Senior member

Sa cante si Salam! ca sa fie ambientu mai frumos?...

Ca poate esti in largu tau si neuronu ala se zbate singur.
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 17:27
Junior member

Quote:
Sa cante si Salam! ca sa fie ambientu mai frumos?...

Ca poate esti in largu tau si neuronu ala se zbate singur.

vorbeste frumos, manelistule. eu nu ascult manele si nu ma recunosc nici in caracterizarile pe care mi le-ai facut gratis in mesajele tale anterioare...caci de la PRIMUL tau mesaj si pana la ultimul, nu contenesti sa ma jignesti...si apoi tot tu nu recunosti caci tie ti se pare ceva NORMAL sa ma iei in bataie de joc si sa-mi zici ca fac "glume proaste" si etc, etc, etc! tu ai inceput, asa ca fi te rog civilizat si incheie tot tu subiectul asta....si daca se poate, nu tot in modul acid in care l-ai inceput; eu am zis ce am avut de zis...daca vrei sa intelegi... daca nu, atunci tine-o pe-a ta si gata ca in definitiv nu-i problema: nu ne cunoastem si gata...n-ai decat sa crezi ce vrei despre mine. am inteles ca te-a deranjat ca nu am tacut din gura si nu am acceptat sa-mi caracterizezi propunerea de colaborare (formulata de altfel din considerente financiare) ca fiind "gluma proasta", asa ca te-ai pus cu jigniri pe mine: "isterica", "piti" (=pitzipoanca); "ecou in creier" (=proasta), nediplomata, bolnava mintal, tupeista, caracter imbacsit... AM OMIS CEVA????

multumesc...tu nu stii despre mine nici cum ma cheama si-ti permiti sa ma faci in toate felurile. Ca daca ma cunosteai, nu-mi vorbeai asa! noroc ca traiesti in romania ca in strainatate se obisenuiesc plangeri la politzie pt asemenea jigniri...dar deja intru in niste detalii pe care nu ai cum sa le intelegi (si mai ales sa le accepti ca fiind realitate juridica!!).

hai pace.
o zi buna iti doresc
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules