Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Fotografia saptamanii (2004-2010)
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-07-2009, 01:37
ileana_bt's Avatar
ileana_bt ileana_bt is offline
Senior member

Am 2 intrebari:

Daca se va schimba forma actuala, cat timp va dura pana voturile vor scadea din nou de la 100 la 8?

Va fi vreodata selectia pe gustul tuturor? (indiferent cine ar face-o)
Reply With Quote
Old 08-07-2009, 09:53
nashul nashul is offline
Senior member

o sa votez cind o sa am ce vota..simplu..nu ?
------------------
takumar 50mm, f1.8, m42
danubia 135mm, f2.8, m42
carl zeiss jena 135mm, f4, m42
pentax 18-55mm, kit
nikkor 28-105mm, 18-200mm, 70-300mm, 50mm, 16mm
Reply With Quote
Old 08-07-2009, 22:34
axl's Avatar
axl axl is offline
Senior member

eu sunt unul din cei care cred ca FS e benefica. nu spun ca e perfecta, nu spun ca avem intodeauna ce vota dar cred ca o competitie nu strica nimanui. nu in sensul "care-i mai bun" ci "care a fost mai inspirat saptamana asta"...poate niste schimbari ar fi binevenite...de exemplu FS ar putea deveni fotografia lunii si asa s-ar aduna mai multe imagini bune, sau s-ar putea transforma in concurs cu tema diferita in fiecare luna/saptamana....sau poate s-ar putea forma un juriu care sa faca alegerile....
Old 09-07-2009, 08:08
Stee Van Brightone's Avatar
Stee Van Brightone Stee Van Brightone is offline
Member

Cat de vizibil e ca suntem niste oameni slabi... Noi toti de-aici care vrem sa ne facem auziti.
Toti se vad lideri... toti se vad cei mai buni la orice...
De ce sa nu fie o competitie FS? De ce sa nu se stabileasca cel mai bun? Doar pt ca unora le place sa ocupe spatiul de pe server degeaba si argumenteaza ca "nu au fost inspirati"? Dar bineinteles ca intotdeauna cred ca merita sa fie prezenti.
Nashul zice bine :''o sa votez cand o sa am ce"..
Eu vin si zic altceva: O sa votez cand o sa am din ce alege. Nu am nimic cu cei care aleg... au respectele mele, dar se vede ca ei aleg pentru ei, nu pentru toata lumea. Uite de-aia lumea, in orice confruntare, are parte de un juriu (format din mai multi oameni). Nici juriul nu este perfect, dar macar sunt constienti ca ei sunt subiectivi, nu incearca sa fie altfel, si atunci e nevoie de mai multi.

Daca e greu de inteles ce am spus, faceti rabat... Daca nu... ganditi-va ca asta nu e o treaba inginereasca unde 1+1=2.

Pana data viitoare,
Va salut cu cel mai mare respect!
Old 09-07-2009, 09:05
Mircea Marinescu's Avatar
Mircea Marinescu Mircea Marinescu is offline
Senior member

Stee, pe nashu sa nu-l bagam in discutii, ca el e cel mai subiectiv pe aici. Sper sa nu ma insele memoria dar din ce mi-aduc aminte, o data a votat si a fost cand a participat Mihaela Cojocariu, stiu ca votase o singura poza nu 3 cate trebuiau si doar a ei a fost. Nu am nimic personal cu ea, imi place mult ce face, insa unii merg pe vorba aia , "asta seara votam in familie"
Lucrari bune snt, nu multe insa exista iar selectiile de pana acum au fost bune in opinia mea, iar pe langa asta, se pot vota si fotografii care nu au fost selectate initial, nimeni nu te impiedica sa te uiti in spate.
Numai bine !
Old 09-07-2009, 10:01
axl's Avatar
axl axl is offline
Senior member

stee ai vorbit ca sa nu taci sau sa nu adormi...daca asta ai priceput tu din ce-am spus atunci fie cum zici tu...m-am plictisit sa ma lupt cu morile de vant...
Old 09-07-2009, 16:31
ileana_bt's Avatar
ileana_bt ileana_bt is offline
Senior member

Din ianuarie pana acum au participat la selectii urmatorii useri: Pufi, Jordache.l, M.Cojocariu, Sithmaster, M Marinescu, Rudi, DD, Mara S, Oana B, Axl, Stefan foto, Mihailo, shinna, A Solomon , M Radu, Nicuh, Sunset, Hawkeye, nffanurie, Romymary, ilacatus, Alin P, Asterix24t....si lista ar urma sa continue cu alti useri

Puteti sa-i acuzati pe toti ca au ales pentru ei? Cand selectiile au fost facute de o singura persoana a fost bine, acum ca sunt doua, nu mai e bine....ma intreb cum s-ar putea face selectia de catre un grup, in conditiile in care nu avem acelasi program, nu locuim in acelasi loc sa ne putem intalni sa discutam si nu toata lumea are timp si chef de FS saptamanal sau de mai multe ori pe saptamana cum a fost pana acum....

Last edited by ileana_bt; 09-07-2009 at 16:58..
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 20:33
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

Eu propun ca selectia sa fie facuta de un comitet format din trei orbi obligatoriu surzi.
Daca aceasta prima propunere nu este pe placul dumneavoastra am una alternativa: In mod automat cine are ceva de criticat se ocupa de selectia urmatoare. Ce ziceti ?
Reply With Quote
Old 10-07-2009, 08:02
Ildicam's Avatar
Ildicam Ildicam is offline
Member

Citind ce s-a scris pina acum, incercam sa-mi imaginez GF ca pe o colectivitate in care tuturor le place acelasi lucru = foto/autor, toti sint de aceeasi parere (exprimind asta simultan, cu aceeasi intensitate, cu aceleasi cuvinte), in care toti sintem lafel (ca valoare, ca aspiratii, ca dorinte, ca percepere a realitatii). Greu de spus cita armonie ar fi atunci, cita viata ar avea...e prea complicat (pentru mine) sa explic cum ar arata totul (iar daca toate site-urile de foto ar fi asemanatoare doar, lucrurile s-ar complica si mai mult...simplificindu-se).
Un lucru e sigur: mi-am dat seama ca sint de acord cu ilacatus (in concluziile sale)!

P.S. Imi plac, nespus, discutiile (chiar si sau, poate, mai ales cele in contradictoriu) menite sa aduca un plus oricarei activitati...le consider vitale, asa cum vital este (intr-o colectivitate) respectul de sine si, implicit, pentru cei pe care mi i-am ales "tovarasi de aventura".
Va multumesc!

Last edited by Ildicam; 10-07-2009 at 09:52..
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules