Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 14-04-2008, 14:08
Bogdan Boeru's Avatar
Bogdan Boeru Bogdan Boeru is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by alinzele View Post
propun un vot... cine-i pentru banare sau cine-i pentru o "tragere de urechi" doar???
Sunt pentru.
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 15:02
anducina's Avatar
anducina anducina is offline
Senior member

Ei, daca a fost avertizata, ce e drept, se schimba situatia.... Va dati seama, nu puteam sa stiu ca floryan19 i-a spus. Atunci, chiar ca e de neinteles. Ar fi interesant daca are ceva de zis in apararea ei.
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 17:37
adyb adyb is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by HPcyclop View Post
Hai sa avem simtul umorului,si invit pe toata lumea sa fure cate imagini vrea de la mine !
Nu se respecta nici-o lege in Romania,de ce s-ar respecta regulamentul acestui site ?
HPcyclop, salut!
Nu pot fi de acord cu tine in ceea ce afirmi HPcyclop, absolut sub nici o forma! Daca se vrea a se schimba ceva in tara asta, ar trebui sa se inceapa de la propria persoana. Stiu ca e un cliseu ce am zis dar e un cliseu al naibii de adevarat si de valabil in societatea in care traim. Un cliseu experimentat de altii putin mai destepti decat noi si demonstrat in dese randuri si pe diferite meridiane. Daca tot nu respecta nimeni nici o lege atunci hai sa ne dam o bata in cap pe strada, hai sa i-o tragem primei tipe cu sanii mari care ne-a iesit in fata, hai sa ne imbatam ca porcii si sa plecam la servici fiecare cu masina vecinului din parcare, ca oricum nu ne trage nimeni de urechi... putem incalca cu nonsalanta orice si mai ales o lege in schimbul unei mai mici sau mai mari sume de bani.
Nu, nu, nu, de trei ori NUUU sunt de acord cu chestia asta si cu ceea ce ai spus despre Bianca. O mica palmuta trebuia sa si-o dea ea singura peste cap si sa citeasca si regulamentele inainte de a se inregistra pe un site. Daca furi cu stiinta sau cu nestiinta... asta ma face sa zambesc, domnilor. Si mai mult, ea a fost avertizata, mergeti la linkurile date de floryan19, pozele alea doua sunt identice, nu exista nici cea mai mica modificare si nu cred ca mi-am pierdut vederea. Persoana aceasta inscrisa sub pseudonumele de Bianca nici macar nu s-a sinchisit sa faca o mica prelucrare deci nu exista nici cea mai mica asemanare intre ceea ce a facut ea si topicurile de pe forum gen ""pentru x sau y", ea a luat o poza si si-a pus-o fix la ea in galerie, fara nici macar sa intrebe.
Eu propun in cazul asta sa ne amestecam fiecare fotografiile din galerii, eu iti dau una tie tu imi dai una mie si tot asa, facem un ghiveci... vedem noi ce iese, nu?
Eu mai multe de invatat, am o galerie cu niste poze, unele mai proaste unele mai bunicele, cu bune cu rele, nu sunt eu un fotograf care sa scoata opere si creatii care sa ia nobelul, dar sunt pozele mele, in ele ma regasesc eu, le-am facut eu cu mana mea, prin vizorul aparatului meu, eu mi-am chiorat ochii la calculator si eu m-am plimbat pe strazi, nu Bianca, nu x, nu y, e felul meu de "a fi" impregnat in ele...
Eu NU invit pe nimeni sa fure de pe galeria mea!!! Ii invit sa citeasca regulamentul in caz ca nu au nici cea mai mica informatie despre ce inseamna a fura, despre drepturi de autor si altele si altele... Fiecare sa fure din capul lui, din calculatorul lui, sa fure o idee, o tehnica de la unul mai priceput, de asta stam cu totii pe GF, asta nu te face in nici un caz hot, te va face sigur mai destept, dar nu hot!
Eu cam asa gandesc, si imi sustin parerea pentru ca nu vreau sa fac parte din "turma"!
P.S.: HPcyclop, cred ca te am si pe messenger, nu mai stiu sigur, nu vreau sa intelegi gresit ceea ce am spus, nu am nimic cu tine si chiar te apreciez, am mai vorbit noi si alta data, dar acum nu pot fi de acord cu tine si cu ce ai spus mai devreme. Am tinut sa specific asta pentru ca m-am mai contrazis cu cineva si a crezut ca am ceva cu el, atat s-a suparat incat si-a sters si galeria sau a fost banat ceva de genul, nu stiu, ceea ce m-a surprins, este vorba despre un anumit "Dest". Sper sa nu ma astepte la colt de strada si sa imi dea una in cap. Asa ca paza buna trece primejdia rea
lumina excelenta va doresc, domnilor si doamnelor!!

Last edited by adyb; 14-04-2008 at 18:12..
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 18:57
Vlad.Ceockhan's Avatar
Vlad.Ceockhan Vlad.Ceockhan is offline
Senior member

dupa cum s-a mai spus, mai mult ca sigur acest user nu stia regulamentul.
nimeni nu poate fi atat de obraznic sa incerce sa ne pacaleasca la modul asta.
este evident ca Bianca nu incearca sa sustina ca aceste fotografii ii apartin, deci totusi sa nu exageram in halul asta.
eu propun sa ii se mai dea o sansa.
Old 14-04-2008, 19:03
palko's Avatar
palko palko is offline
Senior member

de acord cu Vlad.Ceockhan.
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:23
HPcyclop's Avatar
HPcyclop HPcyclop is offline
Junior member

adyb,
Fi sigur ca nu m-am suparat,nu ai discutat niciodata cu mine pe mess,deoarece e un sport pe care nu-l practic,ii consider pe toti colegii drept prieteni,si iti respect punctul de vedere.
Atunci cand am vorbit de naivitate,am luat in calcul si posibilitatea ca bianca sa fie,eventual,o fetita de 9 sau 12 ani,care acum descopera fotografia.
La aceasta concluzie ma conduce reactia ei,de o candoare care pe mine m-a dezarmat.
Amintiti-va cat m-am luptat eu cu adevaratii escroci,doar pentruca sunt cam carcotas si banuitor.
Acum insa,simt ca nu e cazul.
Sigur,e doar un punct de vedere,mi se pare absolut normal sa mai fie si altele,dar tare mi-e teama ca ne-am napustit peste o copila care nu are inca o carte de identitate...
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:23
Bogdan Boeru's Avatar
Senior member

1. Necunoasterea regulamentului nu te scuteste de consecinte!

2. Este o obligatie morala sa anunti persoana careia i-ai "retusat" pozele!
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:25
adyb adyb is offline
Senior member

eu sunt mai neincrezator Vlad, iar atat timp cat nu apare inca nici o parerea din partea Biancai, imi sustin ideea, asta sunt eu...
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:31
Vlad.Ceockhan's Avatar
Vlad.Ceockhan Vlad.Ceockhan is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by adyb View Post
eu sunt mai neincrezator Vlad, iar atat timp cat nu apare inca nici o parerea din partea Biancai, imi sustin ideea, asta sunt eu...
nu apare nici o parere pentru ca intr-adevar probabil are 9-10,... 12 ani,
cineva a spus ca a dat un mesaj privat, sunt aproape convins ca nici nu stie sa citeasca mesaje private.
in fine, nu sunt de partea nimanui, dar asa cum am mai spus, loviti intr-o persoana care nu este deloc rau intentionata, ci doar putin naiva.
Old 14-04-2008, 19:32
adyb adyb is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by HPcyclop View Post
adyb,
Fi sigur ca nu m-am suparat,nu ai discutat niciodata cu mine pe mess,deoarece e un sport pe care nu-l practic,ii consider pe toti colegii drept prieteni,si iti respect punctul de vedere.
Atunci cand am vorbit de naivitate,am luat in calcul si posibilitatea ca bianca sa fie,eventual,o fetita de 9 sau 12 ani,care acum descopera fotografia.
La aceasta concluzie ma conduce reactia ei,de o candoare care pe mine m-a dezarmat.
1. iti spuneam, nu mai imi aduc aminte, probabil pe GF in privat, nu conteaza asta oricum
2. ipoteza ta e buna, de gandit, sa asteptam sa apara si Bianca, cred ca asta ar fi cea mai buna alegere, daca nu apare insa dar tot continua sa posteze de la ceilalti, atunci...
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:33
Bogdan Boeru's Avatar
Senior member

Quote:
Originally Posted by Vlad.Ceockhan View Post
nu apare nici o parere pentru ca intr-adevar probabil are 9-10,... 12 ani,
cineva a spus ca a dat un mesaj privat, sunt aproape convins ca nici nu stie sa citeasca mesaje private.
in fine, nu sunt de partea nimanui, dar asa cum am mai spus, loviti intr-o persoana care nu este deloc rau intentionata, ci doar putin naiva.
Nu stie sa citeasca mesajele private cand apare un pop-up cand intri pe prima pagina? Stie sa "retuseze" poze si nu stie sa citeasca mesaje private? Stie sa-si faca cont pe un forum(oricare ar fi el), stie sa uploadeze fotografii? Ma-ndoiesc... Este o discrepanta destul de mare intre cele 2 afirmatii...
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:41
adyb adyb is offline
Senior member

nu stie sa citeasca mesajele private e cam exagerat, vorba lui bogdan... e mai greu totusi sa iti faci un cont pe un forum decat sa citesti niste mesaje in privat...
daca e un copil, e un copil, dar momentan e doar o ipoteza
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 19:52
anducina's Avatar
anducina anducina is offline
Senior member

Dupa cum am zis...as vrea sa vad ce are de zis. Sa ne zica si noua de ce a facut o chestie asa de fara rost. In curand, voi ajunge la concluzia ca, de fapt, nu exista nici un user cu acest nume si ca, de fapt, cine stie ce individ exclus de pe GF se joaca in mod diabolic cu mintile noastre .
Vorba lui Vlad.Ceockhan: cine putea sa fie asa obraznic sa fure poza cuiva si sa o posteze cu mandrie exact pe site-ul de unde a furat-o ? De ce sa faca asa ceva ? Ca sa o vada imediat adevaratul autor si sa ii faca scandal ?
M-am uitat la profilul userului bianca, nu scrie absolut nimic, nici oras, nici hobby-uri, nici adresa de mail. Asa ca, ori bianca are 10 ani si habar nu are de nimic gen regulament, mesaj privat etc., ori e vreo farsa.
Ori, varianta a 3-a: nu inteleg nimic.
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 20:04
Bogdan Boeru's Avatar
Senior member

In orice caz merita banat(a). Oricum, se poate verifica IP-ul, sa se vada daca a mai activat pe aici.
Eu astept o reactie a Admin-ului, pentru ca el este cel mai in stare sa ia o asemenea decizie.

Pana la interventia unora din cei doi(Admin / Bianca) discutiile sunt futile.
Reply With Quote
Old 14-04-2008, 20:29
CataNegru's Avatar
CataNegru CataNegru is offline
Senior member

Fatuca asta a trecut de la contul de hi5 la aceasta galerie, sunt deacord cu Vlad.C, ea nu cred ca stie cu ce se manaca acest site, si chiar merita o sansa cu conditia sa stearga imaginile sa chiar sa priceapa ce e voie si ce nu.

Oricum ar fi normal sa aflam si ea ce are de spus.. asta daca o sa intre pe galerie in viitorul apropiat, ca poate ne agitam ca pepsi-ul si ea nici nu se sinchiseste sa se logheze .
Adminul hotaraste, eu sunt de parere ca merita urechiata nitel...

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules