Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 29-01-2007, 16:09
Ingrid Gabriela Ingrid Gabriela is offline
Junior member

Doresc sa pozez...

Exista pe acest site un fotograf bun de glamour sau fashion care sa respecte normele de etica si deontologie ? Nu cer mare lucru ci doar sa nu fiu mangaiata la sedinta foto sub pretextul ca nu-mi sta bluza bine, sa nu faca aluzii sexuale, sa nu fiu invitata dupa sedinta foto la film sau la cafea. Va multumesc !
Reply With Quote

Old 29-01-2007, 16:26
Stee Van Brightone's Avatar
Stee Van Brightone Stee Van Brightone is offline
Member

ma bucur!

sincer, chiar ma bucur pentru tine..
ideea e urmatoarea... nu stie nimeni ce model esti.... puteai sa pui o poza cu tine .. chiar daca e de familie.. nu de impresie artistica, ci de informare a participantilor... cred ca trebuie sa stim cu cine (la exterior ma refer) avem de aface..
sincer si eu as vrea sa pozez.. dar asta se face abia dupa un minim dialog cu pozarul.. ca sa stie si el cu cine lucreaza.. dialog pe care , eu , recunosc, nu as avea rabdare sa il intretin..
si acum mai depinde si de ce poze are pozarul in cap.. si aici la ce ma refer...
crezi ca as putea sa te contactez, daca nu stiu cum arati?? eu presupunand ca ai fi potrivita?? pt ca eu am in cap o poza cu 5 femei obeze (de exemplu)
deci... dezvaluie-te si sper sa ai ofertanti...
distractie placuta!
Old 29-01-2007, 16:33
adyb adyb is offline
Senior member

da, bine zice Stee
eu cel putin, am cateva obiective in aceeasi idee si am putea colabora, dar daca nu stim cu cine avem de-a face, nu putem sa ne miscam....
asa ca o poza cu tine, ar fi potrivita, si pe urma putem discuta.
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 16:52
Ingrid Gabriela Ingrid Gabriela is offline
Junior member

Tipic barbatesc, se pare ca trebuie sa caut o femeie fotograf, voi barbatii nu puteti fotografia decat daca ne vedeti cum aratam altfel nu sunteti inspirati. Se pare ca am fost inteleasa gresit, nu vreau sa fiu model pentru proiectele voastre ci va platesc serviciile. Din acest motiv vreau sa va tzineti mainile acasa. Am sa vin in Romania in luna mai si atunci am sa postez o foto cu mine. Va multumesc iar !
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 17:10
freestate's Avatar
freestate freestate is offline
Senior member

Ingrid, eu vreau sa te pozez. Nu ma intereseaza cati ani, cm si kg ai. Ma intereseaza sa-mi spui ceea ce vrei si sa cooperezi (ma refer la "banalitatile" deschide ochii, mana mai sus etc).

Daca vrei sa lucram impreuna imi poti lasa un mesaj pe privat si vorbim.

Numai de bine, Catalin Munteanu

dM
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 17:16
Creata's Avatar
Creata Creata is offline
Senior member

Verifica-ti PM!
Old 29-01-2007, 17:20
haris haris is offline
Junior member

Quote:
Originally Posted by Ingrid Gabriela View Post
Tipic barbatesc, se pare ca trebuie sa caut o femeie fotograf,
si femeiile pot pune mina, fi pe pace.

Quote:
Se pare ca am fost inteleasa gresit, nu vreau sa fiu model pentru proiectele voastre ci va platesc serviciile. Din acest motiv vreau sa va tzineti mainile acasa.
deja datele problemei se schimba, in cazul in care vrei un portofoliu ti se vor cere sau itzi vor fi facute citeva imagini alb negru: nemachiatasi citeva imagini in costum de baie. nu este nimic obscen aici. este ceea ce se cheama un minim test de fotogenie sau altfel spus, cu aceste imagini pe masa ve-ti dezbate asupra viitoarelor imagini. modalitatzi de iluminare, machiaj, costumatzie... detalii.
repet acesta este o baza de plecare.

a doua chestiune este ca e bine sa stabilesti contacte directe si sa faci programare, stabilirea unui pretz de principiu nu ar fi tocmai o idee proasta... in jur de nustiu citzi bani... in acest mod nimeni nu pierde timpul nimanui. chestiunile clare sint mai bune.

in acest timp putezi face de la distantza citeva schitze... nu stiu.

Quote:
voi barbatii nu puteti fotografia decat daca ne vedeti cum aratam altfel nu sunteti inspirati.
mie imi place in general sa-mi fac temele iar surprizele nu ma mai incinta atit de tare. am avut parte de atit de multe incit, crede-ma ca mi-a pierit entuziasmul... cerintza este una legitima si nu are nimic "porcesc"

itzi doresc succes!
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 17:21
rosana's Avatar
rosana rosana is offline
Senior member

Cred ca ar fi trebuit sa spui daca vrei poze de studio. Sa inteleaga lumea mai bine.
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 17:35
Stee Van Brightone's Avatar
Stee Van Brightone Stee Van Brightone is offline
Member

Thumbs up e clar!!

dupa raspunsul tau... e clar ce vrei..
dar hai sa iti mai zic ceva... eu si multi altii (ca fotografi) vrem sa stim ce putem obtine inainte de a incepe... aici ma refer la rezultate de pe urma sedintei (fotografiile care ies)
avand in vedere ca la mijloc este vorba de un orgoliu.. tu ai venit acum si ai pus problema ca unul care incearca sa imi vanda un telefon pe net... dar mai intai sa ii virez eu banii si abia dupa sa imi dea el mie telefonul... in ce stare si cat de vechi .. nu conteaza .. ca nu m-am interesat.. si orgoliul meu si-a luat teapa... desi am telefonul.. in cazul acesta pozele..
iar cu atingerile aiurea.. nu cred eu sa fie o mare problema.. pt ca eu cred ca toti suntem oameni rationali..
desi e normal sa spui asa ceva.. dar si mai normal e sa o spui in mesaje private.. nu in public..

Numai bine!!! si nu uita .. : Distractie Placuta!!!
Old 29-01-2007, 17:53
haris haris is offline
Junior member

Quote:
Originally Posted by Stee Van Brightone View Post
iar cu atingerile aiurea.. nu cred eu sa fie o mare problema.. pt ca eu cred ca toti suntem oameni rationali..
desi e normal sa spui asa ceva.. dar si mai normal e sa o spui in mesaje private.. nu in public..

poate a avut experientze mai putzin placute cu altzii si atunci a dorit sa clarifice, se putea si mai altfel dar merge si asa s-a facut intzeleasa!!!

sa vezi cit de frumos este cind vine o fata pentru un book si nici nu apuci bine sa te uitzi la ea si itzi spune: "cind ne f... acum sau dupa?" am dat-o afara si n-am mai avut chef nici macar sa scot aparatul din dulap citeva zile.

mult mai frumos a fost cind una vine insotzita de o prietena, cu mama, cu tatal, cu fratele ei si prietena acestuia! - nu e banc!!! le-am zis "cine a venit pt fotografiat sa ramina ceilaltzi sa mearga la o bere vis-a-vis..." alaiul a protestat in numele cinstei si onoarei acelei fete (victima de altfel) pe atunci fosta mea sotzie era si asistentul meu foarte dibaci... tot ea i-a scos in suturi pe totzi.

este trist cind se amesteca "una cu alta" si totul are un iz de codoseala.

itzi doresc sa gasesti ce cautzi!
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 18:24
mircea netea's Avatar
mircea netea mircea netea is offline
Senior member

Draga Gabriela..pe net se pot spune multe..si trimite orice fel de poze.

Asa ca si noua barbatilor..ne-ar putea fi jena/teama/scarba etc. daca ne-ai atinge...pt ca inca nu suntem convinsi ca esti femeie.

Serios acum...imi place cum gandesti - referitor la platirea serviciilor. 80% din tipele cu care vorbesc asteapta sa le platesc eu. Si eu le las sa astepte.
Old 29-01-2007, 19:04
the rookie the rookie is offline
Senior member

Mai fratilor, dar nu se poate raspunde la o intrebare simpla?

Da, Gabriela, exista astfel de oameni. Si, daca exista, ce urmeaza?
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 19:16
Zeno
Guest

Uite, cauta-l pe Dreamcatcher! N-o sa fii dezamagita. Roaga-l sa-ti dea si adresa site-ului sau. Atit doar ca e din Satu Mare. Uite si ceva din pozele lui:
http://www.galeriafoto.com/photos/sh...00&ppuser=3688
http://s60.photobucket.com/albums/h35/dreamcatcher_aaa/

Last edited by Zeno; 29-01-2007 at 19:19..
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 22:04
dreamcatcher's Avatar
dreamcatcher dreamcatcher is offline
Member

Lightbulb Orgolii si premise, marturisite ori nescrise...

Fara a cauta sa indoi cu mintea mea lumina, asa cum izbutise doar Stanescu, fara a ma ingrijora, asa cum facuse Pascal, ca sunt (sau nu) o trestie ganditoare, tin sa va spun ca, desi are o insemnatate meritorie, pe care destui de putini pare-se au izbutit s-o descoasa, am citit amuzat acest thread, zambind adeseori si socotind: cat de simplu e sa complici lucrurile. Mda... Adevarul nu e niciodata la mijloc. In cazul de fata este si de o parte si de alta, dar ma feresc sa intru in amanunte.
Ce cred eu ca ar fi mai intelept, desigur pentru tine Ingrid Gabriela, este sa arunci o privire de ansamblu mai intai, apoi una mai amanuntita, mai pe indelete peste galeriile expozantilor de aici si abia apoi, cu putina rabdare, sa scrii cateva randuri fiecaruia pe care l-ai gasit "corespunzator" asteptarilor tale. Daca esti o prezenta atractiva, toti se vor inghesui sa te fotografieze, insa daca lipsa increderii iti diminueaza farmecul personal, in consecinta socotita drept ceea ce impropriu numim "urata", atunci fii pregatita sa afli ca mare parte au sa dea indarat.
Estetica frumosului si estetica uratului isi pierd identitatea cand e vorba despre arta, despre creatie in general. De ce? Asta o stim cu totii.

Alexandru

P.S. - Zeno, sunt onorat de increderea ce mi-o oferi.
Old 03-03-2009, 01:14
georgika21 georgika21 is offline
Junior member

buna....

Quote:
Originally Posted by freestate View Post
Ingrid, eu vreau sa te pozez. Nu ma intereseaza cati ani, cm si kg ai. Ma intereseaza sa-mi spui ceea ce vrei si sa cooperezi (ma refer la "banalitatile" deschide ochii, mana mai sus etc).

Daca vrei sa lucram impreuna imi poti lasa un mesaj pe privat si vorbim.

Numai de bine, Catalin Munteanu
Am citit mesajul tau si mi-a atras atentia...
intrebare... : ii era destinat special gabrielei? sau am si eu o sansa cat de mica ?
multumesc anticipat
o zi buna!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules