Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-12-2006, 16:49
marius marius is offline
Senior member

Site actualizat

Pt. cei interesati, site-ul http://www.photo-design.at este actualizat.
Din pacate informatia scrisa este numai in germana.

Toate cele bune,
Marius

Old 13-12-2006, 22:34
axl's Avatar
axl axl is offline
Senior member

foarte frumoase fotografii,pacat ca nu stiu germana.
Old 14-12-2006, 01:44
mircea netea's Avatar
mircea netea mircea netea is offline
Senior member

bravo Marius ! felicitari !

am o curiozitate....de la atata munte...ia sa pui o poza cu gambele !!
(eu lucrez la revista culturism)
Old 14-12-2006, 16:44
marius marius is offline
Senior member

Multam axl, multam mircea.

Mircea, pai sa sti ca gambele imi sunt mari dar asta indeosebi pt. ca asa le-am mostenit de la mama
Sa fiu sincer iti spun ca prefer acum sa merg singur pe munte pt. a nu ma face de rusine cu "conditia" mea fizica. Cand eram mai tanar altfel stateau lucrurile.. .
Old 14-12-2006, 18:47
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

Jos palaria

Am intrat si eu pe site... ce sa zic? Ce sa mai zic?
N-o sa te-ntreb cum ti-ai facut un ochi asa de bun si nici cum faci de-ajungi cand trebuie unde trebuie. Am insa vreo doua intrebari banale: daca lucrezi pe film sau digital (probabil si una si alta dar ma refer la cele postate pe site sau ... la majoritatea lor ) si ce aparat folosesti. Ma-ntreb cam pe unde (in gama tehnica a apratelor) incepe sa devina posibila o astfel de calitate.
Reply With Quote
Old 14-12-2006, 20:17
marius marius is offline
Senior member

ilacatus, ma bucur ca-ti place.

Toate fotografiile de pe site sunt facute digital. Marea majoritate cu Canon 20D. E adevarat ca e nevoie de procesare pe computer asta e si idea formatului Raw(brut).
Sunt foarte atent la armonia culorilor si sper ca am reusit sa le armonizez fara ca sa trec peste pragul "bunului simt" ... evident e un aspect legat mult de gustul fiecaruia.
Old 14-12-2006, 20:56
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

Multam de informatie

Si, e o veste buna. Buna in sensul ca la un 20D pot visa si eu (ma speriasem sa nu fie nevoie de cine ce se Hassie d-ala de 38000$ ). De fapt pandesc acest 40D care cica ar aparea prin februarie. Chiar daca o fi prea scump (mai urmeaza si obiectivele .... ) macar o sa duca la ieftinerea 30-lor, 20-lor etc.
Post-procesarea se intuieste intr-adevar (grade diferite in functie de cadru) dar este intr-adevar de bun simt (eu definesc asta prin dubiu...adica aproape ai zice ca 100% natural). Si armonioasa. Multe felicitari si spor in continuare.
Reply With Quote
Old 14-12-2006, 21:54
rosana's Avatar
rosana rosana is offline
Senior member

Ce sa spun? Toate pozele arata grozav.
Ma incearca o usoara tristete, pentru ca nu-mi explic de ce numai pozele unui roman plecat dincolo arata asa. Mie imi insipira optimism si bucurie de viata, cum prea putine din pozele autohtone reusesc. Daca stiam ca e molipsitor, poate, poate...
Sigur, or sa vina niste idioti care o sa-ti spuna ca-s vederi, dar undeva in sufletelul lor mic e invidia ca nu pot realiza si ei asa ceva. Am adus vorba despre asta pentru ca imi aduc aminte de un post pe bog.
Felicitari si la mai multe. Cred ca te-ai potrivi foarte bine pe timecatcher.com
Reply With Quote
Old 14-12-2006, 22:42
jordache.l's Avatar
jordache.l jordache.l is offline
Senior member

jordache

am vz situl chiar si neactualizat;adica ce aveai in trecut pe el..la fel; acelasi mod de a aborda ceva ce numai un artist poate vedea si intelege-si daca ar fi o lauda e intemeiata- lumina, natura,culori si as spune "liniste";ce pot sa-ti urez..la mai mult frumos care sa scufunde negrul si raul din jurul nostru.am "citit" lejer fotografiile tale, chiar daca nu cunosc germana.tot cei bun si frumos pr tine!
Old 15-01-2007, 09:32
cristianrb cristianrb is offline
Member

Felicitari

Felicitari Marius. Siteul este superb. Se vede ochiul antrenat. Am incercat sa scriu si un guestbook dar la germana mea nu am prea inteles ce e cu caracterele alea si unde trebuie sa le scriu .

Oricum, felicitari.
Cristian Boartes
Reply With Quote
Old 15-01-2007, 10:17
roby's Avatar
roby roby is offline
Member

Felicitari pt site. Nici eu nu le prea am cu germana dar noroc ca nu are siteul sute de butoane (asa ca ma descurc am impresia ca-s bun la germana)

Pt. rosana:
Quote:
Originally Posted by rosana View Post
Sigur, or sa vina niste idioti care o sa-ti spuna ca-s vederi, dar undeva in sufletelul lor mic e invidia ca nu pot realiza si ei asa ceva.
pe drept se pot numi idioti daca nu-si pot controla invidia si schimba in ambitie.
Credca multi OCHI ar avea cateceva de invatat din pozele lui marius.:
Old 15-01-2007, 12:01
marius marius is offline
Senior member

@criatianrb @roby

Multumesc pt. vizita. Ma bucur ca va plac.

@cristianrb
caracterele alea sunt pt. a impiedica scrierea de mesaje de la roboti (pishing?!). am avut probleme inainte ca imi aparea tot felul de comentarii care erau de fapt reclame la diferite site-uri.
Caracterele se schimba daca incarci inca odata pagina respectiva. Ele trebuie scrise imediat dedesubt, unde este campul acela gol.
Old 15-01-2007, 14:12
adyb adyb is offline
Senior member

jos palaria, marius. nu imi place sa laud pe cineva in general, insa la tine e altceva. iti stiu site-ul si inainte de actualizare, si sincer iti spun, ma rog iti scriu , ca de fiecare data cand hoinaresc prin el, ochii mei sunt in culmea fericirii...
felicitari inca oodata daca mai enevoie, majoritatea fotografiilor sunt de-a dreptul incantatoare din toate punctele de vedere.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules