Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-12-2006, 07:58
nicuh's Avatar
nicuh nicuh is offline
Senior member

hop si eu...ar fi antichitatile(colectionez tot felu de vechituri)...si sportu in general....merge si o bere la un meci cu pretinii...bafta!
Reply With Quote
Old 16-12-2006, 13:56
Zeno
Guest

Pai ar fi muntele, natura in general si tot ce e legat de wildlife.
Apoi catararea si literatura, versuri si proza. Nu neaparat in ordinea asta ci dupa posibilitatile oferite de timpul liber.
Reply With Quote
Old 16-12-2006, 20:47
ileana_bt's Avatar
ileana_bt ileana_bt is offline
Senior member

Pai ar fi ...meseria mea - invatatoare, imi place sa scriu - de la poezii pt. copii pana la reportaje, croitoria si baladele rock. Cam atat.
Reply With Quote
Old 16-12-2006, 23:15
CataNegru's Avatar
CataNegru CataNegru is offline
Senior member

hop si eu...

Imi place mult muntele, orice legat de el, de la simulari medicale in zone montane (include multe..), mountainbike montan (cu ce pot si eu )trekking cel mai mult, ascult muzica fff mult .... si singurl sport ce pot sa-l fac oriunde si oricand ...Aruncatul cu privirea...
Old 20-12-2006, 20:54
the rookie the rookie is offline
Senior member

Afara de chestiile obisnuite pe care le face un barbat cit de cit normal, adica sa enerveze tot timpul pe cite cineva, imi plac (cu riscul sa ma repet si cam in ordinea asta) urmatoarele: familia, cititul, psihologia experimentala, scrisul, chimia aplicativa, filosofia, muzica, motocicleta, pictura, desenul, sahul, tenisul, orientarea turistica, schiul, rachetomodelismul, vinatoarea, pescuitul de apa dulce si de ocean, scufundarile, speologia, navigatia de delta, zborul de orice fel, calatoriile in special cele neprevazute, sexul (la inceput) opus, mincarea buna, munca in si pe linga casa...

Ce detest la modul absolut: modul social de interactiune individuala de tip mahala la orice nivel si cu orice ocazie, desi sint adeptul convins al principiului ca bataia e rupta din rai, mizeria corporala, greselile lingvistice de orice fel, alcoolul, cind isi depaseste utilitatea stimulativa sau alimentara, folosirea substantelor "recreative", golful, minciuna de care ma prind, lingusirea, ipohondria, istericalele, suficienta de sine, oamenii de bine, mitocanii si cretinii constienti si mai ales pe cei inconstienti, cind cineva spune "ma plictisesc"...

Ce tolerez suveran si indulgent: rasfatul, bancul bun si usturator, inteligenta si simtul umorului, fumatul, dar nu in casa mea, flirtul la orice ora din zi si din noapte si indiferent de virsta, trei gafe de persoana...

Listele sint deschise...
Reply With Quote
Old 21-12-2006, 16:05
OnicheK OnicheK is offline
Junior member

Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar mie'mi place sa gradinaresc. Imi "cultiv" viitoarele macro )
Eh, si evident muzica. Nu ma lasa sufletul sa las fotografiile singure. Cred ca punerea lor in valoare se face cel mai bine cu un text si cu muzica potrivita!
Reply With Quote
Old 21-12-2006, 17:44
decebal's Avatar
decebal decebal is offline
Senior member

... În primul rând ar fi pescuitul, în special la momeli artificiale - pe râuri si lacuri de munte...

Iesirile pe munte si, în general, în natură...

Căutarea si vizitarea unor "obiective turistice" mai putin cunoscute, legate de istoria, cultura si frumusetile României...

Astea ar fi "de vară"...

De iarnă... Cititul (în special subiecte legate de istoria "neoficială", mai putin cunoscută), ski -ul si "statul cu ochii-n calculator" - administrarea unui site, optimizare web, CAG (mai rar).

Sunt si altele - mai mărunte si doar ocazionale.
Old 21-12-2006, 18:26
Sunset Sunset is offline
Senior member

Pai, sa zicem ca tare mult imi place "bucatareala", nu ma refer la mancarea de zi cu zi ca de asta m-am cam plictisit (nu mai spuneti nimanui sa nu auda al meu sot ca isi cauta bucatareasa ), sunt o gurmanda si imi plac finetzurile si sa le fac si sa le mananc( nu sunt grasa, daca la asta v-o dus gandul), imi place muntele, strabatut cu talpa sau cu bicicleta si imi place orice se poate face in aer liber si in natura. Si cum scria cineva mai sus de producerea propriilor macro , am si eu boala gradinaritului implicand cunoaterea boliilor si a daunatorilor si a remediilor binenteles, a florilor in special (inclusiv sistematica-boala veche fara semn ca o fi vreodata vindecata)
Pasiuni de domeniul trecutului, nu stinse ci doar parasite din lipsa de timp sau bani, mai sunt pictura, desenul, muzica, patinajul (exceptie fac rolele de care nu prea ma despart vara mai ales acum de cand si fiul meu se pare ca le place), schiul, cititul (cam tot ce pica in mana)

siiiiiii..... pfffffff ce era sa uit INTERNETUUUUUUUL cu toate nebuniile lui

Canon EOS 40D

Last edited by Sunset; 21-12-2006 at 18:31..
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules