Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2011, 21:12
sithmaster's Avatar
sithmaster sithmaster is offline
Senior member

e o evolutie fireasca, cuget in surdina... incepi pe un forum, cresti intre co-forumisti, apoi iti iei zborul... Asta ar fi un fenomen natural, zic eu. Ca mai sunt si nostalgici, asta e altceva! Live long and prosper!

CANON
EOS 5D; CANON 17-40/4 L; CANON 24-105/4 IS L; CANON 70-200/2,8 IS L; CANON 50/1,4 USM
PENTAX ZX-L; SMC PENTAX FA 28-80 mm;
Reply With Quote
Old 22-03-2011, 05:37
Wolfram Wolfram is offline
Senior member

Da! Eu cred ca am ramas un nostalgic! Din pacate programul "Galeriei Foto" in reteaua RDS (sau nu numai?) este ca si programul TV pe vremea odiosului: doua ore dimineata... exact cand sunt la serviciu. Sa speram ca se va reveni la vechiul orar. Adica una-ntr-una.

Last edited by Wolfram; 22-03-2011 at 08:50..
Reply With Quote
Old 22-03-2011, 08:29
rudi's Avatar
rudi rudi is offline
Senior member

Aud din ce in ce mai des de felul prost in care merge net-ul pe RDS. As vrea si eu mai multe relatii despre situatia asta fiindca aud ca RDS-ul face presiuni asupra UPC-ului ca sa-l preia. Eu sunt abonat cu telefon, cablu si internet la UPC de ani buni si, in afara unor defectiuni inerente datorate sistemului de cabluri aeriene, n-am avut niciodata probleme. Nu exista zi de la Dumnezeu sa nu ne preseze RDS-ul ca sa trecem la ei. In alte parti ale tarii nu mai sunt si alte retele de internet?
Reply With Quote
Old 22-03-2011, 11:47
cristid61 cristid61 is offline
Member

Rudi, ceea ce se intimpla cu RDS-ul este urmarea fireasca a fenomenului de expansiune prea rapida: creste exponential nr de clienti si de servicii oferite, scad tarifele sau apar super-promotii si pe urma ne miram ca suportul tehnic si calitatea serviciilor scade... Numai in Romania nu se intelege ca exista un raport clar intre pret si calitate si trebuie sa alegi ce este mai important pentru tine ca si consumator 1 Oricum stai linistit ca UPC-ul are mult mai multe plingeri decit RDS ! Exista si alternativa Romtelecom care are oferta foarte agresiva dpv pret si calitate a serviciilor comparabila cu RDS.

"O imagine valoreaza cit o mie de cuvinte. "
Reply With Quote
Old 22-03-2011, 22:25
adi.b adi.b is offline
Junior member

Quote:
Originally Posted by cristid61 View Post
... Numai in Romania nu se intelege ca exista un raport clar intre pret si calitate ...
Sa inteleg ca ai informatii in detaliu, calitative si cantitative, pertinente despre alte tari, nu?
Adica stii foarte exact care este calitatea serviciilor de Internet in alte tarii si poti sa dai un verdict gen "Numai in Romania" ...

Esti chiar hazliu, zau!
Reply With Quote
Old 22-03-2011, 22:35
HPcyclop's Avatar
HPcyclop HPcyclop is offline
Junior member

Nu pot fi comparate ROMTELECOM cu RDS.
RDS este infect.
ROMTELECOM este ireprosabil.
Reply With Quote
Old 23-03-2011, 18:11
cip82 cip82 is offline
Junior member

Poti sa compari clicknet cu fiberlink?!
Old 24-03-2011, 00:51
mihailo mihailo is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by sithmaster View Post
e o evolutie fireasca, cuget in surdina... incepi pe un forum, cresti intre co-forumisti, apoi iti iei zborul... Asta ar fi un fenomen natural, zic eu. Ca mai sunt si nostalgici, asta e altceva! Live long and prosper!
Ei, da, dar din cand in cand mai dai p-acolo ca sa ii mai intrebi de sanatate p-aia pe langa care ai cescut...
Reply With Quote
Old 24-03-2011, 12:31
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

Am vazut si eu noutatile (in fine). Vesti foarte bune zic eu (cel putin din pdvd tehnic). Eu am o retea d-asta de cartier si-am avut foarte rar probleme.
Dar intrebarea mare este de ce nu mai avem timp ?
E clar cazul meu dar dac-as fi singur mi-as face autoanaliza/critica. Vad insa ca toata lumea se vaita de acelasi lucru. Ce s-a schimbat ca eu nu inteleg ?
Sa speram ca vin si vremuri mai bune totusi.
Reply With Quote
Old 24-03-2011, 12:33
illonna illonna is offline
Senior member

ma gandesc si eu...
cat de mult poti sa cresti incat sa iti ajungi suficient tie insuti?

daca in schimb iti schimbi locurile in care te afisezi, atunci asta e cu totul alta treaba si cred ca tine si de "evolutia" comunitatii pe care o parasaseti. probabil gasesti in alta parte ceea ce nu ai aici.

eu cred ca daca aici ar fi un dialog sanatos, constructiv si folositor tuturor, lucrurile cu cei care cresc si-si iau zborul ar sta putin altfel.
Reply With Quote
Old 24-03-2011, 14:19
Dumitru Drinovan's Avatar
Dumitru Drinovan Dumitru Drinovan is offline
Senior member

"Dar intrebarea mare este de ce nu mai avem timp ?
E clar cazul meu dar dac-as fi singur mi-as face autoanaliza/critica. Vad insa ca toata lumea se vaita de acelasi lucru. Ce s-a schimbat ca eu nu inteleg ?
Sa speram ca vin si vremuri mai bune totusi.[/quote]

Ioane, nu mai e timp pentru ca obligatiile fiecaruia au crescut odata cu noile conditii economice. E mai mult si mai complicat de lucru, drumuri mai multe de facut. In conditiile astea, relatiile cu ceilalti confruntati in buna majoritate cu aceleasi probleme sunt din ce in ce mai frugale si cumva mai frustrante. Aparent si in buna parte, fotografia e un act creativ nu se face intotdeuana asa usor. Apoi factorul vreme. E mai usor sa iesi pe o vreme mai prietenoasa cand natura e in "forma maxima".
Altminteri nu stiu unde au disparut co-galeristii.
Reply With Quote
Old 24-03-2011, 14:39
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

Dumitre, cred ca e mai degraba o problema de atmosfera generala de sictir decat una concreta a orarelor (sau anotimpurilor). In ceea ce ma priveste n-am mai mult de alergat decat inainte si nici iarna nu ma sperie (ba daca-i d-aia de pe la munte cu zapada multa si frumoasa chiar imi place). E drept ca sunt ceva mai constrans dpdv bugetar (indirect) dar nu asta e cauza principala a inactivitatii fotografice.
Cum spuneam mai degraba o lehamite (care nu e doar a mea dupa cum se vede).
GF insa cred ca sufera de alta boala dar n-am un diagnostic precis.
Or veni si timpuri mai bune.

Si ca sa ma refer acum la alte comentarii, nu stiu daca intrand la liceu e neaparat necesar sa-ti uiti colegii de gradinita. Faptul ca progresezi si avansezi (foarte bine) nu inseamna ca nu trebuie sa-ti mai cunosti prietenii de odinioara.
Reply With Quote
Old 24-03-2011, 19:19
Dumitru Drinovan's Avatar
Dumitru Drinovan Dumitru Drinovan is offline
Senior member

Ioane, nu prea am ce sa zic. Sunt de acord cu tine da' nu pot sa detaliez ceva care e prea complicat de abordat si daca nu se intampla cum zici tu inseamna ca nici nu se va inatampla prea tare. Asta e. Intr-un fel sau altul, e totusi un site de fotografie si primar, asta trebuie sa primeze. Cum vazuram de-a lungul vremii, o suta de insi, o suta de pareri, e mai greu sa faci conexiuni de alte naturi.
Reply With Quote
Old 27-03-2011, 11:39
mihailo mihailo is offline
Senior member

N-are niciun sens ca sa ne mintim pe noi insine. Nu lipsa de timp si nici accesul greoi din diferite retele de net au constituit cauzele majore ce au determinat aceasta stare de fapt. Nicu Fanurie a punctat bine iar Ionut Lacatus a incercat si el sa spuna ceva. Altceva. Eu, unul, o fire comunicativa si vesela in general, ma vad constrans ca sa-mi dramuiesc la sange comentariile si, probabil, sa expun din ce in ce mai rar. Si asta tocmai acum cand incepuse ca sa se reintremeze gasca si-mi daduse mari sperante ca galeria isi va reveni. Ma bucuram din toata inima ca ne vom strange, iarasi, la noi acasa.
Reply With Quote
Old 27-03-2011, 16:32
the rookie the rookie is offline
Senior member

Da, mosule, ai perfecta dreptate. Si mie mi s-a pus in vedere ca, daca nu-mi bag mintile in cap, voi fi pur si simplu ras de pe suprafata pamintului... asta dupa ce o buna perioada de timp am vorbit de unul singur pe-aici, am incercat, etc., etc. Inteleg si eu ca, din toata strada, te duci sa furi cirese de la curtile unde nu este un ciine de paza, dar n-am auzit pe nimeni sa-si alunge ciinele ca s-au plins vecinii ca nu pot fura copiii de prin pom, motivind simplu ca nu le place cum latra. E adsurd. Eu d-aia am rarit-o... e a treia oara ca ma simt "tolerat" si nu prea e nici just si nici in regula... e un joc de copil. Si-n conditiile astea nu-ti vine nici sa mai vorbesti, nici sa mai continui ce-ai inceput si nici sa mai incepi ceva...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules