Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 639 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1034 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1039 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1511 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1516 Cea mai proasta poza - Galeria Foto
Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24-02-2011, 17:06
illonna illonna is offline
Senior member

Cea mai proasta poza

... am sters tot, in urma unei sugestii care mi s-a parut de bun simt.

Last edited by illonna; 28-02-2011 at 17:02..
Reply With Quote

Old 28-02-2011, 22:13
Adi Popa Adi Popa is offline
Senior member

ha, de ce oare nu ma mira atitudinea asta!?

v-ati gandit vreo secunda sa-l anuntati si pe stimabilul cammora de preaminunatele voastre schimbari? si daca da, v-a si raspuns?

din cate stiu omului nu-i merge net-ul de cateva zile si voi l-ati lasat in penibil...

urat... de tot!
Reply With Quote
Old 28-02-2011, 23:08
cammora cammora is offline
Member

Multumesc Adi !
Nu mai are nici o importanta Chiar nici una...Cum am indraznit sa zic ceva am luat-o peste bot elegant... Si lumea tace....
Apropo Illona,ai putut sa stergi toate comentariile? Pai daca le-ai sters si ale lui rookie ( asa reiese din exprimarea ta - am sters tot ) de ce nu le-ai sters si pe ale mele?
Sau sa fi sters thread-ul ( sau cum masa ii zice ,ca am uitat vb romineste )...
Nu am mai putut intra de cind am scris-aseara am intrat si am stat fix 3 min,nici nu am apucat sa citesc tot...
vROIAM SA PUN O POZA AZI SA O COMENTEZ....O LAS PE MIINE...AM UN GUST AMAR ACUM...

Noapte frumoasa !
Reply With Quote
Old 01-03-2011, 02:24
Senior member

cammora, eu nu mai zic nimic. nu doar tu, dar si eu mi-am luat-o peste bot cu initiativa asta.
rookie si-a sters posturile, dupa care eu mi-am sters posturile (cand am zis ca am sters tot am vrut sa zic ca am sters inclusiv capul postarii).
imi pare rau, n-am avut nici cea mai vaga idee ca ai vrea sa continui discutia. dupa rateul asta PENIBIL si eu am un gust amar si ma indoiesc ca voi mai avea vreo initiativa aici.
asta e....o reducere la tacere...cat de penibil!

iar tu, adi...care e problema ta? te revolta?
ai simtit nevoia sa-ti spui punctul de vedere abia cand ai vazut ca situatia devine penibila?
cand a fost vorba despre poze insa ai tacut malc.
da, stiu ca e urat de tot, ai dreptate. dar...
Reply With Quote
Old 01-03-2011, 06:21
the rookie the rookie is offline
Senior member

vai de mine si de mine, cite victime!!! uitati ce s-a intimplat la modul concret, ca sa nu-l mai manince pe careva curiozitatea si sa nu ma mai considere pe mine lumea isteric: mi-am sters posturile din cauza limbajului de maidan folosit de cammora... da, da, toata chestia care a culminat cu "imi futi windowsul"... ca nu a inteles nimic din cum se lamenta inutil illonna, nu constituie absolut nici o scuza... absolut nici una!!! nu vorbesti asa unei femei pe care n-o cunosti de nicaieri, chiar daca te afli pe web... si eu n-am ce cauta sa mai discut cu astfel de oameni... e clar acum? gust amar... cita ipocrizie! si, colac peste pupaza, mai apare si avocatul, glasul de aur al opiniei publice, care, ca de obicei in totala necunostinta de cauza, pica (din nou) ca musca-n lapte... sau, poate ca n-am inteles eu bine: e inca OK sa te porti asa cu femeile acolo? tot sub turci sintem?

n-o mai lungesc aicea... penibil? urit? peste bot? vorbe prea mari! dupa ce ca nu va intelegeti, nici nu stiti ce vreti... numai bine!
Reply With Quote
Old 01-03-2011, 07:08
Senior member

uite rookie, daca ti s-a parut ca am tolerat limbajul, eu zic ca te inseli. dar nu m-am apucat sa dau si mai tare cu musca in lapte pt ca NU ma priveste pe mine cum vorbeste fiecare, asta e treaba de educatie de care suntem fiecare dintre noi responsabili pt noi insine. am reactionat insa, daca tu nu ai remarcat asta e.

apoi, nu conteaza ca sunt femeie, si daca as fi barbat (ca tot se vehiculeaza ideea asta pe aici) limbajul urat nu cred ca se justifica. iar de aparat, ma pot apara singura. si da, asa se obisnuieste sa vorbesti pe aici. la voi e altfel?

totusi, discutia incepuse de la o chestiune foto, pe un site foto, dar vad ca a devenit cu totul altceva. voua nu vi se pare cel putin ciudat cum deviaza lucrurile astea?

cea mai lunga viata o are threadul de bancuri. si din cand in cand mai apare satelitar cate un anunt de vanzari.
nu vi se pare ciudata calitatea si cantitatea asta a comunicarii? ...fotografice...

de ce mi-am sters posturile?
pt ca nimeni nu a gasit de cuviinta sa spuna un cuvant aici, iar mie nu-mi place sa fac circ.
Reply With Quote
Old 01-03-2011, 07:12
Senior member

)) ma amuz, sincer.
rookie, esti adorabil. dupa ce scrisesei ca "adresanta tolereaza limbajul de mahala, ceea ce e penibil" iar eu m-am apucat sa-ti raspund, dupa ce am postat am gasit acea idee inlocuita cu mai delicatul si potolitul "dupa ce ca nu va intelegeti, nici nu stiti ce vreti... numai bine!".
Reply With Quote
Old 01-03-2011, 07:17
Senior member

auzi illonna, acuma foarte serios... zici dai "cu bita-n balta"... oricit ai vrea, nu poti sa "dai cu musca-n lapte", adica poti, dar nu are acelasi inteles... sa-ti traduc pe turceste? ba te priveste al dracului de tare cum ti se vorbeste si sta in puterea ta sa schimbi starea de fapt... tu nu vezi unde am ajuns? exact la circoteca, lumea dupa asta e in limba, asta se cauta, asta se viziteaza... nu vezi cite hituri are threadul asta deja pina acuma? un thread care nu are nici o legatura cu pozareala. nu-mi vinde mie castraveti: esti moarta dupa circ, de-aia revii mereu! si eu la fel, in special cind n-am somn. stai sa se scoale si cei care n-au nici un job, sa vezi atunci opinii...
Reply With Quote
Old 01-03-2011, 08:21
Senior member

rookie rookie, daca voiam circ nu-mi stergeam posturile initiale. le lasam....comentam ca de ce ai sters tu...etc.
circ e asa de usor de facut, sa vorbesti la misto atat de simplu....

eu am modul meu de a reactiona cand mi se vorbeste urat, daca nu mi l-ai observat nu mai zic nimic. dar nu cred ca e potrivit sa ma apuc sa vorbesc la randul meu la fel. nu ca nu as putea, dar nu consider ca e bine.

n-am vazut cate vizionari are postarea asta, nu mi-a dat prin cap sa ma uit.
dar daca zici ca circul are succes, si daca-ti place circul, si daca tot nu mai avem sanse sa vorbim despre poze, hai sa facem circ.
e si asta un mod de a te exprima, ca si fotografia dealtfel.
si cu ceva indulgenta s-ar putea incadra la "cea mai proasta poza".
Reply With Quote
Old 02-03-2011, 07:22
cammora cammora is offline
Member

Asa cum toti cei implicati si-au spus parerea as vrea si eu sa mai pun citeva rinduri si dupa asta ....Dumnezeu cu mila !

Imi pare rau ca s-a ajuns aici si vreau sa aduc niste lamuriri de ce am procedat asa (scuze pentru ceea ce am zis ,nu exista,recunosc…am sarit calul) :

Din enunt mi s-a parut o chestie serpeasca,golaneasca. Daca era facuta cu inima deschisa, asa cum s-a lasat sa se inteleaga in momentul in care se deschidea topicul ,dupa primele rinduri scrise de Illonna se punea poza. Uite ,asta e poza si pe asta vreau s-o ciopirtim…
Dar nu – s-au lansat discutii ,s-au pierdut poze se astepta ceva si nu am inteles ce… Sincer asta m-a facut sa-mi pierd cumpatul. Chiar atita de greu era sa pui o amarita de poza acolo? Trebuia sa ne spuna rookie ca nu sunt poze? Pai atunci care era rostul acestei comedii?
Repet nu as fi spus nimic daca vedeam o amarita de imagine acolo,orice si a unui fotograf cunoscut ( o imagine celebra,orice ) dar mi s-a parut ca se asteapta la colt sa apara fraierii ca sa fie luati la casapit…
Asta a fost parerea mea,asa am simtit atunci si pt prima data de cind sunt aici mi-a sarit mustarul. De cinci ani stau si citesc ,uneori rid,alteori ma intristez alaturi de voi , personajele acestei micute galerii. …

Am cam invatat toanele tuturor si nu cred rookie ( mai repet o data ,nu vreau sa ma cert cu tine ) ca ai spus serios ca te-ai retras din discutie din cauza a ceea ce am zis eu. In prima seara erai conciliant,in a 2-a seara ai comentat imaginea Illonnei si ai zis ( din ce tin minte ) ca te retragi pt ca nu vrei sa comentezi imagini proaste,ca nu avem de invatat nimic din asta…. Pe cind am vrut sa raspund am ramas in aer…s-a inchis GF-ul ,a disparut in albastrele oceane ale netului….
A 3-a zi vad ca s-a sters tot si ca de fapt eu sunt vinovatul-adica: eu as fi stat si as fi comentat dar din cauza lu’ asta nesimtitu’nu mai stau….

rookie ( repet fara nici o treaba cu tine,doar din ce am vazut… ) si tu ai, din cind in cind, cite un limbaj nu tocmai academic ,cu foarte multa lume ( femei,barbati,adolescenti… ) insa eu cred ca sub imaginea ta de dur se ascunde o inima buna,un suflet cald si din cauza asta iti pare rau si stergi dupa 1 ora sau o zi acele comentarii….Am vazut si la tine multe cuvinte nelalocul lor, dar nu mi-am permis sa spun ca nu ar trebui sa vorbim asa… cu femei,cu barbati…nu are importanta.

Scriu din amintiri pt ca nu mi-a dat prin cap sa salvez rindurile scrise de voi...
Tin minte ca ai zis cam asa : sa vezi comentarii cind se trezesc astia fara job...
Vreau sa cred ca nu la mine te-ai referit pt ca stii prea bine din ce cauza nu am job.Daca totusi la mine te-ai referit spune-mi care-I relevanta.Adica oamenii care n-au job nu au dreptul la opinie? Sau opiniile lor sunt proaste?

… uitati ce s-a intimplat la modul concret … scrii undeva mai sus. Iarasi o chestie de manipulare subtila. Stati ca va spun eu cum trebuie sa cititi astea ca voi sunteti prosti(cam asa ar suna,nu? ) . De ce nu ati lasat comentariile initiale sa-si faca lumea o parere? De ce trebuie date explicatii ?Pt asta am dat si eu explicatii. Daca doar se stergea si raminea sters poate era mai bine. Fara explicatii,fara dezvinovatari....

Repet inca o data -imi pare foarte rau ca s-a ajuns aici. Iarasi de adevereste zicala : Tacerea e de aur !

Sa fiti sanatosi !

P.S. Nu-mi place circul si chiar nu aveam nevoie de el.Sincer imi pare rau ca nu v-am lasat sa va jucati asa cum a-ti vrut...
Reply With Quote
Old 02-03-2011, 08:28
Senior member

si mie imi pare rau ca s-a ajuns aici. eu am plecat de la o intentie buna, si nicidecum la misto sau bascalie

asta cu tacerea e de aur vad ca se adopta pe site la modul unanim, dar din pacate nu cred ca e cea mai buna idee tocmai pe un site a carui natura ar fi sa incurajeze comunicarea intre pasionatii de fotografie.
si slava domnului, ar fi atatea lucruri interesante de discutat. si am avea cu totii de invatat, din orice fel de discutie.
din pacate ne limitam sa punem niste poze, care daca sunt proaste nu starnesc nici cea mai mica reactie, iar daca e cat de cat ceva de capul lor atrag niste comentarii seci si atat.
imi pare rau ca n-am reusit sa ma fac inteleasa si ca initiativa mea a dus doar la un nou mic scandal.
Reply With Quote
Old 02-03-2011, 16:17
Senior member

OK... dupa ce-am citit ce ai scris, cammora, m-am gindit ca nu are sens sa ma angrenez intr-o discutie fara legatura cu pozareala. Dar, intr-o analiza mai atenta, de ce dracu mai zabovesc pe-aici daca refuz sa dau o replica macar? Complezenta de dragul complezentei n-o inteleg, mai ales in situatii din astea, asa ca am sa raspund la cele ce ai scris, nu de alta (nu e nici in intentia mea sa ne certam), dar in acest fel poate ca reusim sa incetam cu pusul in gura si in intentia interlocutorului judecati, actiuni si atitudini care acestuia ii sint straine, deci sa ne cunoastem mai bine si, in viitor, sa reconciliem faptele noastre mai usor, eventual chiar din minte, intuitiv, inainte de a reactiona fatis si in scris.

Sa va spun din capul locului un lucru: mie nu-mi pare rau cind "se ajunge" undeva cu o discutie, dimpotriva, dupa parerea mea asta este si scopul unui dialog, sa se atinga mereu cite un alt punct. Daca acea situatie nou creata ne onoreaza sau nu, e alta treaba si, daca nu esti un politician versat si foarte eficient, nu exact la impasuri sau negativitati te gindesti cind te lasi prins de vorbe...

1. toata insiruirea de ginduri care a dus la propozitia "sa apara fraierii ca sa fie luati la casapit", indiferent de ce anume ai crezut, nu are temei si nici aplicabilitate. Daca e sa-ti respect limbajul, "fraieri" apar in momentele in care membrii posteaza poze pe propriile galerii... atunci ei stiu ce-i asteapta si sint bineinteles pregatiti pentru "casapit", ca doar de-aia posteaza, nu sa primeasca laude, nu-i asa?

2. nu sterg comentariile mele rapid ca-mi pare rau ca le-am facut sau ca am "inima buna"... le sterg fiindca, nadajduind ca au fost vazute si citite, nu vad sensul ca sa le las acolo ad calendas grecas... adica nu vad sensul bilciului, al circului. Imi place sa cred ca atunci cind "spun" ceva, acel ceva este tratat ca atare, ca o vorba, nu ca "marturie" scrisa. Detest asta. Tu stii ca eu nu arhivez nimic (afara de paginile proprii)? Cutiile mele postale sint goale... si asta peste tot, nu numai aici. Incerc sa tratez netul ca pe un sir de conversatii verbale, perisabile adica, supuse tranzientei memoriei naturale.

3. ei bine, eu mi-am permis sa descalific "futi" ca uzanta web a ta dintr-o replica adresata direct unei femei. Te rog sa ma crezi ca ma cenzurez destul de strict la vorbele pe care "le las sa-mi scape" si nu cred ca m-ai auzit pe mine vreodata folosind asa ceva aici, intr-o exprimare in diateza activa. De fapt, nu cred ca m-ai auzit niciodata sa scap cu adevarat caii. Consider ca nimic nu-mi poate da acest drept in public. Am facut-o insa deliberat pe PM in citeva rinduri, raspunzind cu aceeasi moneda (doar nu eram timpit sa "intind si obrazul celalalt"... dupa o viata intreaga, da-mi voie sa nu mai cred in aiureli din astea). Deci, da, am fost si sint cit se poate de serios. Chiar daca initial nu am vrut sa dau atentie la ce spusesesi, ai mai adaugat un "clue" care m-a determinat sa-mi dau seama ca ceva era profund eronat in insasi atitudinea ta fata de initiatoarea threadului, probabil din alte motive. Dar, cum nici ea nu are nevoie de "aparare", rezolvati-va problemele pe PM.

4. precizare: cind m-am referit la "cei fara job" nu m-am referit in nici un caz la tine. Cred ca de 5 ani ma cunosti cit de cit sa poti realiza ca nu manifest o asemenea lipsa de delicatete. In fapt am dorit ca referinta sa aiba mai curind sensul de "job pe GF", adica cei care apar doar din cind in cind, sub pretextul dreptatii absolute si ca urmare a faptului de netagaduit ca se simt oprimati, striviti, sugrumati, cenzurati, nedreptatiti, sarmanele noi "talente"... Stiu ei bine catre cine indrept degetul vorbirii.

5. "Stati ca va spun eu cum trebuie sa cititi astea ca voi sunteti prosti"... Poate, dar in mod sigur eu nu asta am vrut sa zic. Simplu, mi-am explicitat fara echivoc motivul, ca sa nu se mai invoce despotismul, isteria, sindromul de grandomanie si alte invective ce mi s-au adresat. Despre ce manipulare s-ar putea vorbi? Ca ma dau bine pe linga femei? In primul rind, e in legea firii si toti ar trebui s-o facem din cind in cind, si-apoi, daca simt nevoia s-o fac, fii convins ca inca am modalitatile mele, nu trebuie sa recurg neaparat la tertipuri ieftine, gen GF.

6. atentie la uzanta gresita a verbului "a repeta". Apoi se scrie "ati vrut", nu "a-ti vrut". Se poate scrie "a-ti vrea", dar, evident, se prefera "a-ti dori", atunci cind vrei sa dai de inteles ca-ti doresti ceva. Si nu, nu fac pe nebunu' cind corectez chestii din astea... asta este! Mi se pare inadmisibil ca eu, plecat de 2539 de ani din Romania sa am mai mult respect pentru limba romana decit voi, cei care o utilizati curent.

Raminem prieteni, fara nici o indoiala, cel putin din partea mea si cel putin pentru aici.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules