Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-06-2010, 18:27
cammora cammora is offline
Member

Solicitare - rugaminte

As vrea sa va prezint situatia mea in speranta ca ma puteti ajuta, cu un sfat, cu o lamurire in vederea ameliorarii sau rezolvarii ei.
In copilarie am fost diagnosticat cu o forma de distrofie musculara ( S.A.N.S.- sindrom amiotrofic neurogen spinal sau Amiotrofie spinala pseudomiopatica Kugelberg-Wellander), boala progresiva, lenta si implacabila, ingreunind treptat deplasarea.
Acum , ca urmare a unui accident domestic ( o simpla cazatura ) mi-am fracturat femurul sting ceea ce a dus la o evolutie rapida a bolii din cauza repaosului fortat si prelungit la pat. Dupa recuperarea de citeva luni, ma deplasez greu, si numai pe distante scurte, sprijinit in bastoane.
Pentru a reintra in ,,normal'' as avea nevoie de un carucior electric.
Va rog sa-mi spuneti -daca stiti- cum si de unde as putea face rost de unul second-hand , carucior care m-ar ajuta sa ies, sa ma,,plimb'' ,iar in fotografie m-ar ajuta sa,,vinez'' si altfel de subiecte.

Va multumesc pentru atentie
Lucian Marginean
Reply With Quote

Old 26-06-2010, 08:28
chriss
Guest

Buna Lucian!
m-am uitat aseara la ceva preturi, chiar si noi(2500-7500€)
am o prietena asistenta medicala si o sa ma sfatuiesc cu ea, ea stiind mai bine unde se gasesc astfel de accesorii.
ce este mai putin imbucurator este ca Austria e o tara destul de scumpa, preturile sunt destul de piperate, chiar si la produse alimentare suntem cu 20% mai scumpi decat nemtii...!
sunt diverse constructii de carucioare, unele dar si cele mai scumpe pot face pana la 40km cu max. 6km/h.
ar bine daca mi-ai trimite un link la ce gen te-ai gandit!
toate cele bune!
Reply With Quote
Old 16-07-2010, 17:56
cammora cammora is offline
Member

Am reusit ! Am gasit un scuter electric second-hand in Oradea la pretul de 550 eu.Prietenii au pus mina de la mina si azi la ora 18 s-a semnat ,,acordul intre parti''.De miine ne vedem in trafic....

Tin sa multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine si care m-au ajutat asa cum au putut.

Lumina buna....

Lucian
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules