Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Cumparari
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2006, 18:07
allen_g30's Avatar
allen_g30 allen_g30 is offline
Senior member

doresc sa cumpar fotografii stock

ma puteti ajuta si pe mine cu ceva site-ri de unde sa pot cumpara fotografii stock, dar sa nu coste f mult?

de ex. pe dreamstime mi s-au parut f scumpe pt ceea ce vreau eu. ideea este ca doresc sa cumpar imagini "sample" la inceput, si daca mi se accepta proiectele sa le pot cumpara la rezolutii mari, pt tipar format A3.

Multumesc anticipat pt ajutor!
Reply With Quote

Old 01-08-2006, 21:03
Narcis Virgiliu's Avatar
Narcis Virgiliu Narcis Virgiliu is offline
Senior member

2$ este "foarte scump" domnu' Allen si o spuneti tocmai dvs. care aveti pretentii de fotograf ?? Ce trist !

Stiu sigur ca intelegeti ce spun am mai avut discutia asta de cateva ori chiar si in particular daca eu v-as cumpara pozele cu 5 eurocenti cum v-ati simti, mandru sau de kk-ao ........

p.s. uite ca intre timp ati gasit un ofertant ba chiar flatat de oferta dvs. sa vedem daca are ce va trebuie ca doar anul asta a tras 1000 cadre pe film .......

Narcis Virgiliu

www.narcisvirgiliu.ro

Last edited by Narcis Virgiliu; 01-08-2006 at 21:15..
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 21:08
freestate's Avatar
freestate freestate is offline
Senior member

sper sa nu ma bag aiurea in discutie. Nu am cine stie ce foto, dar ma pot stradui.. eu lucrez pe film. as dori sa stiu cu ce sa fie fotografiile, ca am cateva sute, poate o mie. Si astea numai de anul asta.
cat despre pret, numai ideea ca le cumpara cineva ma incanta. deci nu as cere mult.
cele bune

dM
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 21:17
allen_g30's Avatar
Senior member

Quote:
Originally posted by Narcis Virgiliu
2$ este "foarte scump" domnu' Allen si o spuneti tocmai dvs. care aveti pretentii de fotograf ??

Narcis Virgiliu

www.narcisvirgiliu.ro
Seara buna dl. Narcis.

imi pare bine sa va revad pe aici. revenind la ceea ce caut eu, stii tu mai bine pt ce, din cate am inteles eu pe dreamstine 1 imagine costa cam 200 USD, dar daca zici ca e numai 2 usd, te cred si am incredere in ceea ce zici. mai sap acolo.

freestate, imaginile imi tre pt calendare, nu eu voi fi cel care face grafica ci niste studenti la arte, si tot ei vor suporta si cheltuielile cu imaginile "sample". fiecare cu ideea lui, normal, conform unor tematici impuse.

PS: Narcis, nu am pretentii de fotograf, mai am muuuul de invatat pana sa pot spune ca sunt fotograf. ne mai auzim la un tel?
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 21:26
Narcis Virgiliu's Avatar
Narcis Virgiliu Narcis Virgiliu is offline
Senior member

Deci, domnu' Allen daca explicati de la inceput care era scopul dorintei dvs. va explicam mai pe larg asa nu am de unde sa ghicesc, una bucata img. ptr. calendare la Dreamstime costa nu 200 ci 251 $ ca doar este ptr. business si doriti sa vindeti calendare, iar tirajul admis in banii astia este de 10.000 bucati..... :-)))

Iar pretzul de 251$ NU ESTE DELOC MARE, poate doar ptr. cei care nu s-au saturat inca sa traga pe carca noastra nu cred ca faceti parte din gasca astora !

www.narcisvirgiliu.ro

Last edited by Narcis Virgiliu; 01-08-2006 at 21:29..
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 21:32
allen_g30's Avatar
Senior member

Wink

imi cer scuze ca nu am fost explicit inca de la inceput (stii tu de ce)

am vazut preturile si tirajele cerute. destul de scump, tinand cont de cum merge piata calendarelor la noi si cine detine monopolul. mai ales ca stii bine ca nu scot un asemenea tiraj cu o anume tematica.

departe de mine gandul de a face parte din "gasca"celor .....

Last edited by allen_g30; 01-08-2006 at 21:35..
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 22:21
dughir
Guest

Salut!

Uita-te la mine pe site la sectiunea Photogallery . Daca te intereseaza ceva de acolo da-mi un email. Eu sunt incepator si am preturi mai mici...

Last edited by dughir; 01-08-2006 at 22:26..
Reply With Quote
Old 02-08-2006, 10:49
A.Rosetti's Avatar
A.Rosetti A.Rosetti is offline
Senior member

da daca te intereseaza ceva din galeria mea : http://www.galeriafoto.com/photos/sh...00&ppuser=2489

astept un mesaj privat aici
Reply With Quote
Old 28-04-2007, 16:42
leuldemare leuldemare is offline
Junior member

salut

sfatul meu este sa va vindetzi pozele cat mai ieftin .!
doar asa vetzi reusii sa tragetzi toata viatza cu un amarat de aparat si tot in felul asta vetzi progresa . o sa avezi banii gramada de dat pe reviste si tutoriale si asa mai departe .

secretul suscesului e sa mucesti pe mai nimic !

trist! trist! trist!
Old 02-09-2008, 10:50
anapacurar anapacurar is offline
Junior member

re foto

sunt situri unde fotografiile au diverse preturi la diverse marimi depinde ce cautati

eu am doua portofolii destul de ieftine unde am fotografii la vanzare

detalii aici http://crawldog.com/anapacurarphotography/

http://www.wish-stock.com/cf_PhotoDe...?photoid=26657

http://edelweis74.deviantart.com/prints/

insa recunosc pentru un client roman negociez pretul cu mult sub cel de piata cu conditia sa cumpere mai multe fotografii
Reply With Quote
Old 02-09-2008, 11:00
AdrianaC's Avatar
AdrianaC AdrianaC is offline
Member

istockphoto
Reply With Quote
Old 02-09-2008, 15:08
karlitta karlitta is offline
Junior member

http://www.karlitta.deviantart.com daca pot sa iti fiu de folos cu ceva... cu cea mai mare placere.

Reply With Quote
Old 29-01-2011, 10:43
adrian2001 adrian2001 is offline
Junior member

Salutare am gasit un site recent lansat pe piata romana unde poti gasi fotografii cu royalty free foto la cele mai bune preturi www.fotkyfoto.ro este in totalitate in limba romana si au niste preturi accesible
Reply With Quote
Old 29-01-2011, 10:48
adrian2001 adrian2001 is offline
Junior member

Sal fotografii stock cu licenta poti cumpara de pe www.fotkyfoto.ro au peste 8 milioane de fotografii si licenta in functie de felul in care va fi folosita sau contact la email adrian.ivanovvfotkyfoto.ro
Reply With Quote
Old 16-05-2011, 21:33
raven4ever raven4ever is offline
Junior member

Buna!

Am si eu nevoie de putin ajutor.

Exista in lumea asta vre-un site de un pot cumpara imagini/poze/fotografii pe care sa le pot utiliza in crearea unor felicitari virtuale? Vreau sa fac un site cu felicitari virtuale 100% gratuit. Nu le vand nu cer bani sa se poata trimite felicitarile. Din cate am inteles eu (va rog sa ma corectati daca gresesc) este interzisa folosirea lor in felicitari virtuale. Este interzisa la pretul rezonabil. Daca vreau sa o folosesc trebuie sa platesc cateva sute de dolari pe o singura fotografie. Daca am navoie de cateva sute de poze va dati seama ce ar insemna.

Multumesc!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules