Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 639 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1034 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1039 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1511 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1516 Obiectiv evenimente (nunti, conferinte, etc) - Page 3 - Galeria Foto
Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20-08-2008, 11:48
ati ati is offline
Member

Daca esti in mijlocul evenimentului si e aglomeratie o sa iti poti face numai tartacute sau numai tartacute cu bust. Daca nu e aglomerat, adica ceva in genul poze la madame care poarta sortulete pe catwalk, atunci e ok un asemenea obiectiv, depinde insa si in cazul asta cam unde te afli.
Personal mie mi se par destul de practice zoom-urile cand nu stii precis ce anume vei face sau cand lucrurile se schimba repede. Iar de obicei la evenimente lucrurile situatia se schimba al naibii de repede.
LE: singurul scenariu pe care mi-l imaginez pentru a fi util un asa obiectiv este un eveniment de moda, unde sa iti gasesti de la inceput pozitia in care sa fii, ca oricum vei face toate cadrele la fel, nu prea ai timp sa schimbi pozitia, etc.

Last edited by ati; 20-08-2008 at 11:50..
Reply With Quote
Old 20-08-2008, 12:10
Bellutza Bellutza is offline
Junior member

zoom.. .like..?
Reply With Quote
Old 20-08-2008, 12:37
Mircea Marinescu's Avatar
Mircea Marinescu Mircea Marinescu is offline
Senior member

eu am 135mm f/2 dar la nunti nu prea ai ce face cu el ..nu ai loc.
daca nu ai aparat pe full frame , iti ajunge la 200 mm ..si pt un portret full iti trebuie minim 10-15 metrii, nu mai zic lumina, minim 1/400 s ca sa tragi din mana.
obiectivul asta e cel mai bun pe care l-am intalnit , numai asta il tin pe aparat mai putin cnd fac peisaje..si la nunti, in schimb il folosesc la sedintele separate la nunti ( alea cu mirii, romantic pe undeva etc.)
un zoom L de la wide la tele e suficient..ca sa tragi cum vrei tu si sa nu mai schimbi obiectivele.
eu trag la nunti cu 17-40mm si 50mm
Old 20-08-2008, 12:43
Bellutza Bellutza is offline
Junior member

am intzeles... mersi...
am 50 mm.. 60 mm.. si apoi trebe sa vina 135 f2.0 si 70-200 f2.8.

cu ti-ai dezvoltat.. ideea de studio?
Reply With Quote
Old 20-08-2008, 13:07
piticu's Avatar
piticu piticu is offline
Member

in ultimul timp la „evenimente“ am tras numai cu 18-200 stabilizat. imi place asa mult ca ma gindesc sa imi iau si eu unu
Old 23-06-2016, 18:02
Marius Titulescu Marius Titulescu is offline
Junior member

Quote:
Originally Posted by SerbanV View Post
dacä e sä incepi numai :blitzul, acumulatori si un card
si dupä un timp vei simti si obiectivul de care ai
nevoie..
Foarte adevarat. Imi place filosofia asta.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules