Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 639 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1034 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1039 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1511 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showthread.php on line 1516 Un roman expune in SUA - Galeria Foto
Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 22-03-2009, 08:24
the rookie the rookie is offline
Senior member

Un roman expune in SUA

Ion Zupcu ne face cinstea sa expuna in Philadelphia.

http://www.gallery339.com/html/home.asp
Reply With Quote

Old 22-03-2009, 10:11
doina russu's Avatar
doina russu doina russu is offline
Senior member

Felicitari Ion Zupcu!E intr-adevar o onoare si ma bucur ca toti acesti ani de munca ii sunt rasplatiti prin aprecieri internationale! In Philadelphia nu pot ajunge din pacate,insa voi ajunge cat de curand la Slobozia ,unde(daca informatia mai este valabila) ,Ion Zupcu a donat o parte din lucrarile sale muzeului local.Multumesc si tie,the rookie pentru informatie! ...ma incearca asa,un sentiment cu iz de mandrie romaneasca.....
Reply With Quote
Old 22-03-2009, 17:05
piticu's Avatar
piticu piticu is offline
Member

da, la slobozia are o expozitie permanenta la muzeul judetean, linga brd colt cu prefectura
Old 23-03-2009, 15:41
stefan_foto's Avatar
stefan_foto stefan_foto is offline
Senior member

Superbe lucrari.
Multa delicatete se regaseste in toate lucrarile lui.
Reply With Quote
Old 29-03-2009, 20:04
the rookie the rookie is offline
Senior member

"Excuse me!... Do you, guys, speak any other language, besides English? No... No, we don't."... astea sint momente cind iti creste inima ca esti roman! Un roman expune in orasul atit de drag mie, linga care locuiesc de m-am saturat eu de cita vreme, un oras vechi, preindustrial, pre-capitalist, fosta capitala a Americii, o urbe cu cea mai inalta traditie culturala si istorica din America colonizata... Mda, si e vizionat si de oameni care nu sint... romani... aici, in cea mai crincen-superficiala si mai dezinteresat-posibila strainatate...

Felicitari domnule Zupcu!

Reply With Quote
Old 29-03-2009, 20:11
dannyb's Avatar
dannyb dannyb is offline
Senior member

da domnule, e mai bine aici !!!
Reply With Quote
Old 29-03-2009, 20:49
piticu's Avatar
piticu piticu is offline
Member