View Single Post
Old 10-12-2006, 00:30
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

Dumitre, salut in primul rand...

Tu spuneai "s-o ducem la deal" si calitatea incepe mine...eu spuneam "sa facem nu sa interzicem".
Cum ar spune unii rednecks (mestecand tutun)..."same difference".

George ARE dreptate cand cauta calitatea (pe care de altfel o si practica; e foarte intransigent cu el insusi). George N-ARE dreptate atunci cand tolereaza un limbaj insultator. Asa NU se construieste nimic. Admin a procedat corect dupa parerea mea suspendand userul vinovat.
Asa, sec, fara alte comentarii! Si cu aviz amatorilor!
In cealalta directie, tu insuti ai facut un comentariu la o poza submediocra care se inscrie in a aceeasi linie (a adminului adica). Spuneai ceva de genul "aceasta poza nu are ce cauta aici". Sec, dur, dar, pentru numele lui Dumnezeu, URBAN ! Si mai ales era o referinta la POZA nu la OM.
La comentarii tehnice/estetice serioase suburbanii n-au ce raspunde pentru ca NU STIU CE. Metaforic vorbind, la referinte la organele genitale ale stramoaselor sau la etnii poate raspunde orice idiot din Obor. Ba chiar mai bine decat unii ca noi carora le lipseste "experienta". Dar eu nu de-aia am venit pe GF. Daca vreau "usa cortului" ma duc in Obor si gasesc eu un "challenger".
Aici, eu as vrea sa-nvat ceva despre fotografie, sa comunic cu oameni care au aceleasi interese cu mine si, pentru ca au fost cativa (inclusiv tu) care m-au indrumat (si inca o mai fac), la randul meu vreau sa fac acest lucru pentru altii inca si mai ne-experimentati decat mine.
Evident...EVIDENT daca si numai daca este vorba de oameni care, fiind la inceput, stiu asta si vor sa-nvete NU de niste aroganti care nu stiu nimic, nu vor s-asculte nimic dar au o gura aproape la fel de mare cat propria incompetenta. Si-n loc sa ne ocupam de fotografie noi ne luam in gura cu ei si-n felul asta le facem jocul.
De-aia nu pot fi de-acord cu George in privinta abordarii. Si mai e un motiv pentru care nu sunt de-acord cu el. Din cate am inteles eu (am niste nelamuriri aici si asa cum spuneai si tu poate ar fi bine sa-si clarifice pozitia) el ar vrea un club elitist (sau, ma rog,... mai profesionist). Ca unul care a invatat aici (si inca o face), eu imi doresc ca GF sa ramana si o scoala. Asa cum la MIT - care-a generat multe premii Nobel - exista totusi si "undergrads".
Reply With Quote