Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showpost.php on line 215 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showpost.php on line 220 Galeria Foto - View Single Post - fotografierea fotografilor in timp de fotografiaza
View Single Post
Old 02-09-2007, 02:29
sorinbaciu's Avatar
sorinbaciu sorinbaciu is offline
Member

Quote:
Originally Posted by sithmaster View Post
E o senzatie stranie sa fi redus la termenul de subiect fara sa fi intrebat si e si mai straniu sa te vada asa o lume intreaga.
Sa inteleg prin asta ca fotograful se simte cumva superior subiectului fotografiat? Ca si cum el, vanatorul, domina vanatul exact prin acelasi mecanism: clic? Eu nu vad astfel subiectii fotografiati si, in aceeasi ordine de idei, nu vad de ce s-ar jena alti fotografi ca sunt fotografiati in timpul actului, care oricum este cu public (toti ceilalti trecatori).
Fara a vrea sa fiu rautacios spun cum vad eu treaba asta: e ca atunci cand o domnisoara rusinoasa de numa care roseste si se ascunde de nu-i adevarat daca se pronunta in preajma ei sex, san si alte cuvinte total normale, insa daca citesti din jurnalul ei nu mai stii unde sa te ascunzi de rusine ce poti gasi.
Sunt curios sa citesc o alta explicatie decat ce am dat eu, tocmai pentru ca sunt mai mult decat sigur ca ea exista.