View Single Post
Old 19-09-2007, 09:39
haris haris is offline
Junior member

asta, scuza-ma, nu este fotograf - este, in primul, rind nesimtzit!
am fost odata martor la un linsaj, un tip facuse o chestie mult mai urita, era de fotografiat o prezentare de moda a mai multor creatori celebri, un tip din dorintza de a fi UNICUL, isi bagase in buzunarul din spate al vestei un blitz slave!!!

imaginatzi-va cite cadre au tras aia in disperare pina si-au dat seama ca unul in fatza lor le arde expunerile.

nu ma mai mira nimic.

eu, oricum, ii altoiesc fara mila.

PS: dar de ce nu a luat nimeni, brusc, un scaun???
cu o fractura de picior si/sau de bazin, bonus vreo mina si poate si altceva... ar fi facut tipu niste imagini in spital. va datzi seama cita vreme ar fi fotografiat portrete de infirmiere, de bolnavi... pacientzi si doctori. ce compozitzii still life cu "plosca" ori cu tablia de la pat...
poate ca de fapt el asta vroia si voi niste rautaciosi v-atzi purtat ca niste nemernici, lasindu-l acolo sa fac poze, sa plece nestingherit... stitzi, eu sint mult mai amabil.
comentariile mele nu sint culese din manuale sau cartzi de estetica si tehnica fotografierii. nu sint niste legi, ele reprezinta doar o opinie care poate fi luata in seama sau ignorata in egala masura.

Last edited by haris; 19-09-2007 at 13:35..
Reply With Quote