Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showpost.php on line 215 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/showpost.php on line 220 Galeria Foto - View Single Post - Ne va lua valul?
View Single Post
Old 13-01-2007, 07:32
dreamcatcher's Avatar
dreamcatcher dreamcatcher is offline
Member

inspirat de randurile lui Gusti

Sa nu uitam ca noi, oamenii care expunem aici, suntem, la urma urmei, Galeria Foto si ca, fara noi, abia atunci am fi indreptatiti sa afirmam ca se duce la vale. Or, de vreme ce apar noi si noi membri, iar dezbaterile devin mai aprinse si, imi place sa cred, mai constructive, nu e nici pe departe vorba ca ne va lua valul, decat daca, prin indiferenta si nonparticiparea noastra, vom ingadui una ca asta. Fiecare se implica in activitatile galeriei, atat cat ii permite: daruirea, bunavointa, timpul, celelalte preocupari si indatoriri (sa ne amintim ca nu putini au familie, servici, cursuri etc.).
Gusti a facut o remarca teribila:
Quote:
Este adevarat, globe-troter-ii site-urilor foto nu au timp sa si comenteze, ei de abia au timp sa faca turul celor "xx." comunitati in care s-au inscris ca sa vada daca i-a mai felicitat cineva...
E o fraza la care ar trebui sa "rumegam" cu totii. Intr-adevar, mare parte din "expozanti" sunt prezenti pe "n" galerii virtuale, impartind in goana mare "+" sau "-". Nu are nicidecum vreme pentru a scrie cateva randuri la comentarii, cum ar putea asa ceva? cand are atatea site-uri unde si-a postat fotografiile. Of, doamne, asta iar i-a dat minus, sigur nu-i mai viziteaza galeria.... s.a.m.d.
Fratilor, cinste voua ca aveti atata timp la dispozitie sa "frecati" netul. Eu am sa ma multumesc, in continuare sa postez, ca si pana acum, doar pe Galeria Foto nu doar din consecventa, insusire care se poarta mai arar in ziua de astazi, ci si dintr-o bine dramuita cumpatare.
Si inca o rugaminte: nu faceti din aceste "expuneri fotografice" o patima, o obsesie. Preocuparea va fie fotografia, daca tot ati ales-o ca mijloc de confesiune, si nu cautarea disperata a laurilor.