Thread: ???
View Single Post
Old 30-03-2009, 18:12
pufi pufi is offline
Senior member

``eu vad lucrurile in felul urmator.pe forum oricum se vizualizeaza imagini si se comenteaza.cine crede ca o imagine se poate incadra la fotografia saptaminii poate scrie acolo adiacent comentariului sau "FS" urmat de cite "+" crede ca face.Rosana poate contoriza aceste informatii, apoi posta pt votare primele 10 imagini (in ordinea numarului de "+"-uri) din cele marcate de utilizatori cu "FS".Si atunci chiar nu ar mai fi nici o problema.right ?`` Nashul

Nu, nu cred ca ai dreptate. Forumistul roman nu este pregatit pentru acest sistem, iar exemple sunt destule. Iti dau numai unul si-ti garantez ca nu este singurul:
``Salutare tuturor. Numele meu este Radu si recent m`am inscris intrun concurs de fotografie...destul de mediocru ce`i drept. dar totusi premiul este un iPhone. Poza cu care particip este una pe care am facut`o acum aproximativ un an, si este un pian foarte vechi care insa vorbeste prin istoria pe care o poarta.
Aici aveti linkul http://www.sibiustandard.ro/23363/decent-piano.html daca va place poza aveti dreptul sa o votati o data la 24 h.
Cu multa apreciere si recunostina, Radu !
o zi senina``

E un truism sa spun cine ``castiga`` in astfel de concursuri. (Te-ai uitat sa vezi cate nume noi au luat parte la prima saptamana de votare? ) ( mai an, pe agora, juriul specializat a fost ``obligat`` pentru a contrabalansa votul multimii sa, citez din memorie: `` noteze cu 10, fotografii care la alte concursuri nu ar fi meritat mai mult de 5``!!!!!).
Si in plus mai suntem si o natie politicoasa, e pacat de la dumnezeu sa te gireze omul cu un FS +++++++++++…….. si sa nu-i intorci … si celalalt obraz. Si de aici se naste haosul, pe undeva asemanator cu cel de pe BOG unde fiecare comentariu era rasplatit cu 0,5 puncte in ranG si tot poporul s-a simtit dator sa fie brusc extaziat de fiecare poza. Right?
Reply With Quote