Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/printthread.php on line 119 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 49 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 97 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 101 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 109 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 120 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 124 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 132 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 201 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/init.php on line 379 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /storage/content/74/102274/galeriafoto.com/public_html/forums/includes/class_core.php on line 2517 Galeria Foto - Olympus Studio 2 software - pareri si ajutor
Galeria Foto

Galeria Foto (http://www.galeriafoto.com/forums/index.php)
-   Discutii de tot felul (http://www.galeriafoto.com/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Olympus Studio 2 software - pareri si ajutor (http://www.galeriafoto.com/forums/showthread.php?t=3104)

Cristian Constantin 06-05-2008 21:18

Olympus Studio 2 software - pareri si ajutor

As avea nevoie de parerile si experienta celor (putini ce-i drept) care utilizeaza DSLR-uri Olympus din seria E.
Eu posed un E-510. Sunt foarte multumit, dar nu aceasta este problema ci software-ul care insoteste aparatul.
Dupa cum poate cunoasteti, aparatul se livreaza cu "Olympus Master 2" ca SW de baza si cu "Olympus Studio 2", un SW mai elevat, dar numai tryal. Contra unei sume (99 Euro) se poate si cumpara licenta.
Varianta "basic" este desigur mai subtire si lenta. La procesare RAW nu face fata. Alte procesoare RAW mai vechi pe care le-am folosit (Pixmantec Raw Shooter de ex.) nu mai pot deschide fisierele RAW produse de Oly E-510.
Ma aflu in fata unei dileme:
- Sa dau banii pe licenta Oly Studio 2 ? Stie cineva ceva despre performantele acesteia?
- Sa merg pe Adobe Photoshop, care desigur ca face tot ce as avea eu nevoie ba chiar si mai mult, dar si cu multi bani.

Poate cineva sa imi recomande un RAW proccessor cu performante multumitoare?
Multumesc si numai bine.

piticu 07-05-2008 07:26

parerea mea e sa stai cu camera raw, de la adobe. este f performant. cu banii pe care ii economisesti poti satz iei un polarizator sau alceva.
nu dati bani pe prosti, luati lentile la copi

adrian_r 07-05-2008 14:44

Exista un soft gratuit in totalitate. Te rog contacteaza-ma pe mess (yahoo) dupa orele 19, am id "camiadir" si ti-l livrez.
Cu stima,
Adrian Rimniceanu

All times are GMT +2. The time now is 20:41.